/  /  /  /  / Jay Leno kupił Jaguara XJ
Jaguar XJ

Jaguar XJ

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Cena399 900 zł - 699 700 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2149 g/km - 264 g/km
Żużycie paliwa5,7 L/100km - 11,1 L/100km
 

Jay Leno kupił Jaguara XJ

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnull

Kilka dni temu Jay Leno stał się właścicielem najnowszego Jaguara XJ. Leno jest jednym z najbardziej znanych prezenterów wieczornych programów rozrywkowych w USA.

Jay Leno jest jednym z najbardziej znanych prezenterów wieczornych programów rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Największą sławę przyniósł mu The Tonight Show nadawany w telewizji NBC. Ten popularny komik jest także znanym kolekcjonerem samochodów. Kilka dni temu stał się właścicielem najnowszego Jaguara XJ.

Jay po raz pierwszy zetknął się z Jaguarem XJ, kiedy przyjechał na oficjalną premierę tego modelu w Londynie w 2009 roku. Samochód spodobał mu się tak bardzo, że postanowił go mieć.

„Z reguły kupuję samochody z drugiej ręki: 10-, 15-letnie i tak naprawdę mam wpływ jedynie na wybór modelu. Niektóre kocham i ich wykończenie mi pasuje, w przypadku innych nie jestem do końca przekonany. Przy zakupie Jaguara XJ otrzymałem długą listę tapicerek, kolorów nadwozia, detali wykończenia wnętrz i teraz wszystko zależało ode mnie. Z całej dostępnej palety lakierów zdecydowałem się na przykład na kolor Pearl Grey - powiedział Jay Leno.

Jay Leno zamówił Jaguara XJ z silnikiem 5.0 V8 Supercharged, w wersji 470-konnej, dostępnej w Stanach Zjednoczonych. W swojej bogatej kolekcji Jay Leno może się pochwalić legendarnymi modelami Jaguara (m.in. XK120 oraz e-Type coupe).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama