/  /  /  /  / Zobacz nowego Jaguara XF Sportbrake
Jaguar XF

Jaguar XF

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Zobacz nowego Jaguara XF Sportbrake

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnull

Jaguar zaprezentował swoją limuzynę XF w wersji kombi. To atrakcyjne połączenie elegancji i praktycznych możliwości. Szczegółowe informacje na temat Jaguara XF Sportbrake ogłoszone zostaną na targach w Genewie.

Model XF uosabia walory marki Jaguar: sportową duszę w połączeniu z innowacyjnym, atrakcyjnym dla oka designem i wydajnością. Nowy XF Sportbrake jest uzupełnieniem tych cech o bezkompromisowe podejście do wszechstronności i funkcjonalności. Projekt tworzy spójną całość: przód inspirowany jest najnowszą stylistyką Jaguara XF, a od słupka B ku tyłowi prezentuje nowe oblicze.

Wersja kombi posiada nowe elementy podkreślające dynamikę i elegancję, m.in. chromowane ramki okien.

Wymiary nowej wersji kombi, jak szerokość (1877 mm) oraz rozstaw osi (2909 mm) są identyczne jak w modelu XF. Pozostałe wymiary są bardzo zbliżone, m.in. długość 4966 mm, większa o jedynie 5 mm.

Jeśli chodzi o część najważniejszą w tym typie nadwozia, czyli przestrzeń bagażową, to Jaguar XF Sportbrake oferuje 550 litrów, a maksymalna objętość po rozłożeniu tylnych siedzeń wynosi 1675 litrów. Warto podkreślić także, że maksymalna długość ładunkowa to prawie 2 m.

Wyposażenie nowego XF Sportbrake zostało wzbogacone o praktyczne rozwiązanie czyli zdalną dźwignię do składania tylnych foteli umieszczoną w bagażniku. Dodatkowo, nowe siedzenia pozwalają na komfortową jazdę dla pięciu osób, a ilość miejsca na tylnej kanapie wzrosła w porównaniu do standardowej wersji o 48 mm. W klapie bagażnika zamontowano oświetlenie LED, ułatwiające użytkowanie bagażnika w warunkach niedostatecznego oświetlenia.

W każdym modelu Sportbrake zastosowano Adaptive Dynamics System, który kontroluje nastawy zawieszenia i rozkład momentu obrotowego między kołami dla ułatwienia w pokonywaniu zakrętów przy dużych prędkościach.

Nowy Jaguar w wersji kombi dostępny jest w dwóch opcjonalnych pakietach stylistycznych: Aero Pack dodający sportowego charakteru i będący standardem w modelach „S” oraz Black Pack zastępujący jasne wykończenie stylową, ciemną kombinacją kolorów.

Jaguar XF Sportbrake wyposażony będzie m.in. w czterocylindrowy silnik diesel 2.2 lub sześciocylindrowy silnik benzynowy 3.0. Jednostki napędowe współpracują z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama