/  /  /  /  / Tak wygląda nowy Jaguar XF
Jaguar XF

Jaguar XF

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Tak wygląda nowy Jaguar XF

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnull

Na kwietniowych targach w Nowym Jorku Jaguar zaprezentował wszystkie swoje samochody w wersjach z roku modelowego 2012. Spore zainteresowanie wzbudził zwłaszcza najpopularniejszy XF, który został poddany znacznej modernizacji.

"Jaguary z roku modelowego 2012 to nasze najlepsze modele w historii firmy. Każdy w pełni uosabia ideały marki: innowacyjność, śmiały design, wysoką wydajność i moc. Nasi projektanci i inżynierowie stale dążą do utrzymania Jaguara na najwyższym poziomie tworząc samochody, które wyróżniają się z głównego nurtu oferty premium, a jednocześnie są dostępne dla coraz szerszego spektrum klientów - powiedział Adrian Hallmark, Global Brand Director Jaguar.

Nowa limuzyna Jaguar XF, sportowe coupe XK i flagowy Jaguar XJ zostały zaprezentowane na New York Auto Show 2011. Wprowadzono w nich istotne ulepszenia w zakresie osiągów i ergonomii oraz odświeżono nieco wygląd, dzięki czemu mocniej podkreślają współczesną linię projektową Jaguara.

XK z roku modelowego 2012 to zupełnie nowe oblicze sportowego Gran Turismo. Najnowszy i najbardziej topowy wariant XK (wersja XKR-S) staje się najmocniejszym samochodem seryjnym Jaguara w historii, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiągając maksymalną prędkość blisko 300 km/h.

Kosmetyczne zmiany wyglądu z przodu i z tyłu odświeżające model zastosowane będą w całej gamie XK. Nowe pakiety stylizacyjne pozwolą wymagającym kierowcom podkreślić luksusowy bądź sportowy charakter modelu XK.

XF, który zdobył ponad 80 nagród na całym świecie, zarówno za swoje osiągi, jak i stylizację, na rok modelowy 2012 przeszedł lifting z przodu i z tyłu, a zmiany upodobniły jego wygląd do modelu XJ. W tej wersji pojawi się zupełnie nowy, 2,2-litrowy, czterocylindrowy silnik Turbodiesel, który montowany będzie wraz z oszczędzającym paliwo i ograniczającym emisję systemem Start / Stop. Ta wersja silnikowa XF-a będzie najbardziej ekonomicznym modelem Jaguara, osiągającym spalanie na poziomie 5,4 l/100 km i emisję CO2 (149 g/km) przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i wysokich osiągów.

Flagowa limuzyna Jaguar XJ posiada zmodernizowane wnętrze, poszerzone m.in. o nowy pakiet Rear Comfort Seat, który umożliwia elektryczną regulację tylnej kanapy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz funkcję masażu. Dzięki temu samochód będzie jeszcze bardziej luksusowy.

"Najnowsze wersje wszystkich modeli Jaguara na rok modelowy 2012 są wynikiem rewolucji w zakresie projektowania i technologii, za którą stoi wielokrotnie nagradzany dyrektor designu Jaguara, Ian Callum.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama