/  /  /  /  / Jaguar XF kombi na drogach Wielkiej Brytanii
Jaguar XF

Jaguar XF

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Jaguar XF kombi na drogach Wielkiej Brytanii

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnull

Dwa przedprodukcyjne egzemplarze modelu Jaguar XF Sportbrake pojawiły się po raz pierwszy oficjalnie na brytyjskich drogach. Premiera samochodów związana jest ze współpracą Jaguara i teamu kolarskiego Sky, który bierze udział w wyścigu Tour of Britain.

Unikalna wersja Jaguara XF Sportbrake po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się na drogach Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. Prototypowe Jaguary wspierają team Sky, który odniósł zwycięstwo w tegorocznym Tour de France a obecnie uczestniczy w największym, profesjonalnym, brytyjskim wyścigu.

"Brytyjczycy uwielbiają obserwować zmagania sportowców i aktywnie im kibicują w trakcie lokalnych oraz międzynarodowych imprez. Tour of Britain to kolejne znaczące wydarzenie w Wielkiej Brytanii po Olimpiadzie i Paraolimpiadzie. Model Jaguar XF Sportbrake wspierając team kolarski Sky wykazał się wcześniej w ramach Tour de France i cieszymy się, że teraz mamy możliwość pokazać umiejętności nowego modelu w rodzimym kraju - mówi Adrian Hallmark, Global Brand Manager, Jaguar.

Tour of Britain, trwający w tym roku od 10 do 16 września, to ośmiodniowy wyścig o łącznej długości blisko 1350 km. Jaguar XF Sportbrake to limuzyna XF w wersji kombi.

Nowa wersja nadwozia popularnego modelu XF została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewa 2012, a sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama