/  /  /  / Sportowa jazda Jaguarem na Nurburgring
Jaguar

Jaguar

Zmień
Jaguar to legendarna brytyjska marka, która została przejęta w 2008 roku przez indyjską firmę TATA Motors. Jej główną formą działalności jest tworzenie luksusowych samochodów o sportowym zacięciu. Ze względu na swój profil została zgrupowana wraz z Land Roverem jako jedna grupa biznesowa.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sportowa jazda Jaguarem na Nurburgring

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnull

Jeśli chcesz przejechać się jako pasażer po słynnym torze Nurburgring, teraz masz możliwość zrobić to Jaguarem XJ w wersji Sport and Speed. To ekskluzywna i wygodna taksówka z doładowanym silnikiem V8 510 KM pod maską.

Jaguar wprowadza model XJ Supersport z pakietem Sport and Speed jako „Ring-taxi” na niemieckim torze w Nurburgring. To luksusowa limuzyna zapewniająca duży komfort podróżowania. Jednocześnie dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji oraz mocnemu silnikowi zapewnia radość z dynamicznej jazdy.

Pod maską kryje się doładowany silnik V8 o mocy 510 KM.

"Na torze testujemy wszystkie modele Jaguara, jednak na potrzeby ultra-sportowej taksówki zdecydowaliśmy się na model XJ Supersport. To samochód, który najczęściej zaskakuje dziennikarzy, bowiem nie spodziewają się tak sportowych osiągów w dużym, luksusowym samochodzie. Jego aluminiowa konstrukcja i sztywność doskonale sprawdza się na torze, dlatego teraz można skorzystać z nowej Nurburgring Taxi Jaguara - powiedział Frank Klaas, Global Head of Communications, Jaguar Land Rover.

Nowa taksówka Jaguara została dostosowana do jazdy na torze wyścigowym, posiada bowiem klatkę bezpieczeństwa i kubełkowe fotele z pasami szelkowymi dla wszystkich pasażerów. Pakiet Sport zapewnia stylowy, matowoszary kolor nadwozia, a Speed Pack dzięki zmianom w elektronice silnika podnosi maksymalną prędkość z poziomu około 250 na prawie 280 km/h.

Samochody stacjonują w Jaguar Nurburgring Test Centre.

Jaguar XJ został wprowadzony w Polsce do sprzedaży w 2010 roku. Dla fanów luksusu Jaguar przygotował model XJ Ultimate, który został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Pekinie w kwietniu tego roku. To dopracowane do perfekcji luksusowe wnętrze gwarantujące pasażerom podróż w klasie biznes.

Seryjnie montowane urządzenia iPad trzeciej generacji, lodówka do chłodzenia szampana czy tylne fotele wyposażone w opcję masażu, a także zupełnie nowy 3-litrowy benzynowy silnik V6 to tylko niektóre z wprowadzonych nowości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama