/  /  /  /  / Nowy silnik dla Jaguara F-Type ujawniony!
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena265 900 zł - 755 300 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2163 g/km - 269 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 11,3 L/100km
 

Nowy silnik dla Jaguara F-Type ujawniony!

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie marka Jaguar ujawniła jednostkę napędową do modelu F-Type. Premierowy, sportowy samochód Jaguara, który zostanie wprowadzony do produkcji na początku przyszłego roku, otrzyma całkowicie nowy silnik 3.0 V6.

Nowa wersja napędowa Jaguara o pojemności 2,995 litra będzie dostępna w dwóch wariantach, przy czym mocniejszy z nich, 380-konny, został opracowany wyłącznie do sportowego F-Type. 3-litrowy silnik benzynowy (po raz pierwszy w tej pojemności z mechaniczną sprężarką Supercharger) został zbudowany w architekturze uznanych i wielokrotnie nagradzanych jednostek Jaguara. Wprowadzono w nim jednak kilka znaczących modyfikacji.

"Sportowy model F-Type, który trafi do sprzedaży w 2013 roku, musiał otrzymać wyjątkową jednostkę napędową. Nowy silnik 3,0 l w wersji do Jaguara F-Type charakteryzuje się stosunkiem mocy do pojemności (aż 127 KM/l) i jest to najlepszy wynik w historii marki - powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Jednym z udoskonaleń zastosowanych w nowym silniku Jaguara jest zupełnie inne oprogramowanie regulowania ciśnienia doładowania, dzięki któremu wydajność wzrosła o 20% w porównaniu do wcześniej produkowanych modeli. Co więcej, dzięki zastosowaniu najnowszej generacji podwójnej sprężarki z wirującymi tłokami silnik w układzie „V” dysponuje ogromną mocą i efektywnością.

Jednostka o mocy 380 KM oferuje 460 Nm momentu obrotowego przy 1800-4000 obr./min. Przyspieszenie oraz prędkość maksymalna, jaką pozwoli osiągnąć modelowi F-Type silnik V6, nie są jeszcze oficjalnie znane.

Projekt nowego Jaguara F-Type, który będzie dostępny w dwuosobowej wersji cabrio, odwołuje się do sportowych korzeni marki. F-Type stworzony będzie na bazie koncepcyjnego modelu C-X16, który miał swoją premierę we wrześniu 2011.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama