/  /  /  /  / Nadchodzi nowy Jaguar F-Type
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena265 900 zł - 755 300 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2163 g/km - 269 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 11,3 L/100km
 

Nadchodzi nowy Jaguar F-Type

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnull

Marka Jaguar wprowadzi do produkcji zupełnie nowy samochód sportowy: F-Type. To urzeczywistnienie pozytywnie przyjętego, koncepcyjnego modelu C-X16, który miał swoją premierę we wrześniu.

Firma Jaguar postanowiła przyspieszyć produkcję samochodu opartego na projekcie koncepcyjnego C-X16. Ten ruch podyktowany był dobrymi recenzjami i opiniami, jakie model zebrał podczas swej premiery we wrześniu 2011 roku.

Już w kwietniu na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku został zaprezentowany nowy model F-Type, który zostanie zatwierdzony do produkcji jeszcze w tym roku.

"Nowy model F-Type będzie ucieleśnieniem nowoczesnej wizji samochodu sportowego. Dzięki pracy inżynierów i zespołu projektowego stworzyliśmy pojazd, który ma ambicję i możliwości, by stać się liderem w swojej klasie - powiedział Adrian Hallmark, global brand director marki Jaguar.

Projekt nowego Jaguara F-Type odwołuje się do prawdziwych, sportowych korzeni marki. Wykorzystując swoje doświadczenie w projektowaniu pojazdów całkowicie aluminiowych, stworzono projekt, który zadebiutuje jako bezkompromisowa dwuosobowa wersja cabrio z nowymi silnikami. Jego priorytetem będzie dostarczenie najwyższego poziomu dynamiki prowadzenia oraz zapewnienie kierowcy maksimum emocji.

Podobnie jak modele C-Type, D-Type i E-Type, Jaguar F-TYPE to samochód sportowy w czystej postaci. Dołączy do obecnej gamy modelowej Jaguara XF sedan oraz Sportbrake, XJ oraz XK coupe/cabrio.

Sprzedaż rozpocznie się w połowie 2013 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama