/  /  /  /  / Jaguar F-Type największą gwiazdą targów w Paryżu?
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena265 900 zł - 755 300 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2163 g/km - 269 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 11,3 L/100km
 

Jaguar F-Type największą gwiazdą targów w Paryżu?

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Całkowicie nowy, dwumiejscowy Jaguar F-Type został zaprezentowany na ekskluzywnej imprezie w ramach trwających targów motoryzacyjnych Paryż 2012. F-Type z montowanym silnikiem z przodu i napędem na tylne koła ma nadwozie typu cabrio.

W ofercie dostępne będą trzy modele (F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S) napędzane odpowiednio nowym silnikiem Jaguara 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340 KM i 380 KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym aż 495 KM i 625 Nm.

Wszystkie silniki współpracują z 8-biegową skrzynią biegów QuickShift, która może być sterowana za pomocą centralnie zamontowanego pokrętła Sportshift bądź manetek przy kierownicy.

Topowy model Jaguara F-Type V8S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h, natomiast Jaguar F-Type przyspiesza do "setki" w 5,3 sekundy i do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej wynoszącej 260 km/h.

"Jaguar miał znaczący udział w tworzeniu segmentu samochodów sportowych. Projektując model Jaguara F-Type, skorzystaliśmy z naszego ponad 75-letniego doświadczenia konstruowania wyjątkowych maszyn. Ale F-Type nie jest zwykłym szybkim samochodem. To sportowy samochód Jaguara, dzięki czemu prowadzi się bardzo precyzyjnie, jest mocny, zmysłowy i przede wszystkim oferuje niezrównaną przyjemność z jazdy - powiedział Adrian Hallmark, Global Brand Director, Jaguar.

F-Type prezentuje nowy, sportowy styl projektowania samochodów Jaguara, na którym będą bazować przyszłe modele. Delikatne linie nadwozia są dyskretnie wzbogacone technologicznymi elementami, jak mechanicznie uruchamiany spojler i klamki do drzwi. Wnętrze nowego Jaguara koncentruje się wokół kierowcy, dzięki odpowiedniej architekturze asymetrycznej kabiny. Zróżnicowanie na część kierowcy i pasażera widoczne jest dzięki konsoli środkowej oraz przez zastosowanie różnych materiałów wykończeniowych po obu stronach kabiny.

Czerpiąc inspirację z kokpitów samolotów myśliwskich, przyciski są ergonomicznie pogrupowane według funkcji. Lotnicze inspiracje można znaleźć także w kształcie selektora Sportshift skrzyni biegów.

Konstrukcja Jaguara F-Type oparta jest na innowacyjnej architekturze czwartej generacji z lekkiego aluminium. Dla inżynierów priorytetowe było zaprojektowanie nadwozia, które zapewni niezwykłą sztywność przy manewrowaniu i skręcaniu samochodu dla maksymalizacji przyczepności oraz zwinności jazdy.

Wokół sztywnej konstrukcji aluminiowej zostały zoptymalizowane wszystkie systemy pojazdu w tym układ kierowniczy, hamulce oraz układ napędowy.

Aktywny tylny spoiler uruchamiający się przy większych prędkościach pozwala poprawić docisk samochodu o 120 kg. Oba modele S dla podkreślenia sportowego ducha samochodu posiadają aktywny system wydechowy i opcjonalny program Dynamics, zawierający m.in. licznik czasu okrążenia oraz G-meter.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama