/  /  /  /  / Jaguar F-Type gwiazdą targów Poznań Motor Show
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena371 100 zł - 806 100 zł (aktualizacja: 2017-03-20)
Emisja CO2199 g/km - 269 g/km
Żużycie paliwa8,4 L/100km - 11,3 L/100km
 

Jaguar F-Type gwiazdą targów Poznań Motor Show

null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnull

Po prezentacji na targach w Genewie nowy Jaguar F-Type zaprezentuje się teraz przed polską publicznością. Miejscem premiery będzie wystawa Poznań Motor Show 2013.

Tegoroczna wystawa w Poznaniu potrwa od 4 do 7 kwietnia. 4 kwietnia jest dniem branżowym, natomiast w dniach od 5 do 7 kwietnia Poznań Motor Show zostanie otwarte dla publiczności.

Przypomnijmy, że wyczekiwany z zainteresowaniem Jaguar F-Type zdobył kilka dni temu wyróżnienie za najlepszy design World Car Design 2013.

"Żaden projekt nie dał mi większej przyjemności niż praca nad modelem F-Type. Jest to koncept, na który czekałem od momentu rozpoczęcia pracy w firmie Jaguar i który dał zarówno całemu zespołowi projektowemu Jaguar, jak i mnie tak wiele satysfakcji. F-Type jest to zdecydowanie samochód sportowy, który jest wierny wartościom marki Jaguar: piękne linie oraz czystość formy. Jestem zaszczycony, że ten właśnie projekt otrzymał nagrodę World Car Design - mówi Ian Callum, dyrektor designu Jaguar.

Nagroda World Car Design została przyznana z okazji otwarcia targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku przez jury złożone z 66 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata.

Według oceny jury, model Jaguar F-Type charakteryzuje muskularna, piękna, sportowa sylwetka. Dynamizmu dodaje mu odpowiednie rozłożenie proporcji zaokrąglonych powierzchni. Natomiast z zewnątrz utrzymuje on własną, nienaganną elegancję.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama