/  /  /  / Posiadacze modeli Jaguar X-Type proszeni do serwisu
Jaguar

Jaguar

Zmień
Jaguar to legendarna brytyjska marka, która została przejęta w 2008 roku przez indyjską firmę TATA Motors. Jej główną formą działalności jest tworzenie luksusowych samochodów o sportowym zacięciu. Ze względu na swój profil została zgrupowana wraz z Land Roverem jako jedna grupa biznesowa.
Dowiedz się więcej o marce
 

Posiadacze modeli Jaguar X-Type proszeni do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma JLR Polska, wybrane egzemplarze modelu Jaguar X-Type mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę JLR Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Jaguar X-Type (wersja 2.2 diesel z roku modelowego 2006-2010), wyposażonych w system programowania stałej prędkości jazdy (Cruise Control/tempomat), zachodzi podejrzenie, że w pewnych okolicznościach wymieniony system mógłby nie działać prawidłowo/nie będzie reagować na polecenia (tj. w przypadku próby włączenia systemu na wyświetlaczu pojawi się komunikat "Cruise Not Available").

W sytuacji, gdy tempomat zostanie aktywowany, nie będzie możliwości jego wyłączenia oraz zmiany ustawionej prędkości jazdy w przewidziany sposób tj. używając przycisków na kierownicy, naciskając pedał hamulca, pedał sprzęgła lub przestawiając dźwignię zmiany biegów w pozycję neutralną (luz). Deaktywowanie systemu nastąpi po wyłączeniu zapłonu.

Do czasu przeprogramowania sterownika silnika w ramach wyżej opisanej akcji system programowania stałej prędkości jazdy nie może być używany.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 37 samochodów Jaguar X-Type (numery VIN patrz tutaj).

Generalny importer zadeklarował, iż samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone zarówno podczas umówionych, jak i nieumówionych wizyt w serwisie. Stosowna naprawa będzie przeprowadzona w warunkach warsztatowych. Czynności serwisowe polegają na przeprogramowaniu sterownika silnika.

Informacji związanych z opisaną kampanią serwisową udziela Dział Obsługi Posprzedażnej JLR Polska (adres: ul. Szyszkowa 35/37, Warszawa; tel.: 22 35 43 430; e-mail: jlr@jlrpolska.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama