/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Jaguara
Jaguar

Jaguar

Zmień
Jaguar to legendarna brytyjska marka, która została przejęta w 2008 roku przez indyjską firmę TATA Motors. Jej główną formą działalności jest tworzenie luksusowych samochodów o sportowym zacięciu. Ze względu na swój profil została zgrupowana wraz z Land Roverem jako jedna grupa biznesowa.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Jaguara

UOKIK|

Jak poinformowała firma JLR Polska, niektóre egzemplarze modelu Jaguar XF z nowym silnikiem Diesla mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy objąć je akcją naprawczą. W sumie chodzi o partię 34 aut.

Firma JLR Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Jaguar XF 3.0 diesel (rok modelowy 2010) mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy objąć je akcją naprawczą.

W niektórych egzemplarzach Jaguara XF 3.0 diesel istnieje ryzyko wystąpienia sytuacji, w której elektryczna pompa zasilająca układ paliwowy znajdująca się w zbiorniku może być nieprawidłowo zasilana podczas pracy silnika. Usterka ta może doprowadzić do zatrzymania pracy silnika podczas jazdy ze stałą prędkością. Po takim zdarzeniu uruchomienie silnika możliwe jest po 20-30 sekundach kręcenia rozrusznikiem.

Na polskim rynku omawiana akcja przywoławcza dotyczy 34 samochodów Jaguar XF.

Właściciele aut objętych akcją zostali poinformowani listownie o stwierdzonej przez producenta wadzie oraz o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w którym na koszt importera przeprogramowany zostanie moduł sterujący pracą pompy zasilającej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama