/  /  /  / Jaguar XJ z AWD nie boi się śniegu i wielkich mrozów
Jaguar

Jaguar

Zmień
Jaguar to legendarna brytyjska marka, która została przejęta w 2008 roku przez indyjską firmę TATA Motors. Jej główną formą działalności jest tworzenie luksusowych samochodów o sportowym zacięciu. Ze względu na swój profil została zgrupowana wraz z Land Roverem jako jedna grupa biznesowa.
Dowiedz się więcej o marce
 

Jaguar XJ z AWD nie boi się śniegu i wielkich mrozów

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnull

Jaguar zrealizował wyprawę do kanadyjskiego Dawson City, gdzie 19 grudnia temperatura wynosiła -49 stopni C. Dwa standardowe egzemplarze modelu XJ z napędem na cztery koła sprostały ekstremalnemu testowi na zaśnieżonych drogach koła podbiegunowego.

Zimowa podróż z Whitehorse (stolica Terytorium Jukon) aż do miejsca, gdzie w grudniu występuje dzień polarny, to ponad 3 200 km. Dwa Jaguary XJ z premierowym napędem AWD (All-Wheel Drive) i 340-konnym silnikiem benzynowym 3.0 V6 Supercharged sprostały wyzwaniu w temperaturze, przy której wylany wrzątek zamienia się w sopel lodu zanim dotknie ziemi.

"Jaguary XJ znakomicie sprawdziły się w ekstremalnych warunkach. Dzięki nowemu napędowi na cztery koła samochody doskonale radzą sobie na śniegu, lodzie i zmrożonym błocie. Ich nieprzeciętne właściwości udowodniono w wyprawie na koło podbiegunowe, ale  gwarantujemy, że także codzienna jazda po europejskich drogach będzie bezpieczna i satysfakcjonująca - podkreśla Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Zgodnie ze specyfikacją roku modelowego 2013 system AWD dostępny w Jaguarach XJ i XF połączony jest z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz inteligentnym systemem Start/Stop.

Polarna ekspedycja Volkswagenami na Nordkapp

Innowacyjny silnik to idealny partner dla nowego napędu na dwie osie. Dzięki bardzo wysokiej mocy i potężnemu momentowi obrotowemu cała energia przekazywana jest na wszystkie koła niezależnie od warunków drogowych.

Modele XF i XJ są wyposażone w oprogramowanie sterujące systemem zawieszenia (Adaptive Dynamics), które w modelu XJ AWD dostępne jest w standardzie, a w Jaguarze XF AWD jako opcja dodatkowa.

Samochody objęte są 5-letnim programem gwarancyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama