/  /  /  / Nowy Stralis Hi-Way z nagrodą Truck of the Year 2013
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Stralis Hi-Way z nagrodą Truck of the Year 2013

Iveco|
null
© Iveco
nullnullnull

Nowy Stralis Hi-Way, reprezentujący segment ciężki w ofercie Iveco, otrzymał tytuł "Samochodu Ciężarowego Roku 2013" (Truck of the Year 2013). Pojazd został wyróżniony doroczną nagrodą przyznawaną przez 25 czołowych europejskich czasopism poświęconych autom użytkowym.

Zdaniem jury "Iveco Stralis Hi-Way w najwyższym stopniu przyczynia się do podnoszenia efektywności transportu drogowego pod kilkoma względami takimi jak: zużycie paliwa, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, komfort i ograniczone oddziaływanie na środowisko".

Uroczystość wręczenia tej ważnej nagrody zorganizowano w ramach 64. Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Hanowerze, która jest największym pokazem pojazdów użytkowych i przemysłowych w Europie.

"Jesteśmy dumni z tej nagrody. Nowy Stralis może być stawiany za wzór efektywności, jakości i wartości dla klienta. Pojazd jest efektem wprowadzania w życie zmodyfikowanej strategii naszej firmy, zgodnie z którą staramy się być blisko klientów i dostarczać im znakomite produkty - powiedział odbierający nagrodę Alfredo Altavilla, prezes Iveco.

Podstawowe atuty nowego Stralis Hi-Way to znacznie obniżony całkowity koszt użytkowania pojazdu (TCO) oraz system redukcji katalitycznej HI-eSCR, opracowany przez firmę FPT Industrial.

Oto najlepsze modele użytkowe roku 2013

Dzięki jakości produktu, a także ofercie zintegrowanych usług takich jak program pomocy drogowej, zarządzanie flotą czy szkolenie kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy całkowity koszt użytkowania Iveco może być niższy nawet o 4%, przy założeniu eksploatacji ciągnika Stralis Hi-Way na trasach międzynarodowych i przebiegach 130 000 kilometrów rocznie przez cztery lata.

Silniki Cursor FPT Industrial montowane w nowym Iveco charakteryzują się niskim zużyciem paliwa i znakomitymi osiągami. Unikatowy system selektywnej redukcji katalitycznej High Efficiency SCR (HI-eSCR), opatentowany i produkowany przez FPT Industrial, sprawia, że Stralis jest jedynym ciężkim pojazdem na rynku spełniającym normy emisji Euro VI bez układu recyrkulacji spalin (EGR).

System High Efficiency SCR FPT Industrial zmniejsza emisję tlenków azotu o ponad 95%.

Technologia oczyszczania spalin zastosowana przez FPT Industrial w pojazdach spełniających normę Euro VI jest unikatowa i niespotykana u innych producentów, ponieważ umożliwia spełnienie rygorystycznych wymagań dotyczących ograniczenia emisji tlenków azotu bez zwiększania zużycia paliwa.

Stralis Hi-Way ma również gruntownie zmodernizowaną kabinę. Lepsza ergonomia i wyższy komfort to efekt ścisłej współpracy z dealerami i klientami. Modyfikacje zewnętrznego wyglądu kabiny służyły przede wszystkimi poprawie aerodynamiki pojazdu i tym samym zmniejszeniu zużycia paliwa.

Nowości stylistyczne to między innymi zmieniony grill środkowy, przeprojektowane owiewki boczne oraz nowy spojler zderzaka.

Kierowca pojazdu może korzystać z nowych, zaawansowanych i zintegrowanych usług telematycznych, innowacyjnego zestawu wskaźników z dostępem do funkcji z zakresu obsługi klienta, a także z najbardziej pionierskich rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo takich jak: elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS) ze wspomaganiem hamowania awaryjnego, system ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDWS), ESP, adaptacyjny tempomat (ACC), diodowe światła do jazdy dziennej, udoskonalona funkcja podtrzymywania uwagi kierowcy (DAS) oraz zaawansowany system wspomagania hamowania awaryjnego.

Wśród rozwiązań dostępnych wraz z nowym Stralisem znalazł się również unikatowy system oceny stylu jazdy (DSE), czyli narzędzie pozwalające kierowcy doskonalić styl jazdy w czasie rzeczywistym. Ponadto, program podłączony do systemu Iveconnect Fleet pozwala dyspozytorowi parku pojazdów na zdalną ocenę wyników poszczególnych kierowców.

Stralis jest produkowany w zakładach Iveco w Madrycie w Hiszpanii, zgodnie z najwyższymi standardami jakości produkcji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama