/  /  /  / Nagroda eko dla Iveco Daily CNG
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nagroda eko dla Iveco Daily CNG

Iveco|
null
© Iveco
null

Na ostatniej gali Fleet Van Award w Londynie lekki pojazd użytkowy Iveco Daily napędzany gazem ziemnym (CNG) otrzymał tytuł “Green Van of the Year 2009” („Zielony Furgon roku 2009”) w kategorii pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym.

Zdobywając tą prestiżową nagrodę, Daily odparł atak silnej konkurencji prezentującej wiele modeli samochodów z napędem elektrycznym, hybrydowym i gazowym, zdobywając szczególną pochwałę od Trevora Gelkena (Wydawca ‘Fleet Van’) za zmniejszenie emisji spalin (CO2) o 62%, podczas zasilania biometanem, w porównaniu do podobnego silnika napędzanego olejem napędowym, oraz za spełnienie norm dopuszczalnych emisji spalin Euro VI, jako pierwszy w Europie.

Napędzany gazem Iveco Daily oferuje osobom zarządzającym flotą poważną alternatywę dla zastosowań miejskich w postaci odnawialnych źródeł energii. Pełna gama samochodów Daily napędzanych gazem obejmuje 28 różnych modeli, dostępnych na rynku w Wielkiej Brytanii, w wersji od 3,5 t do 6,5 t, w tym 3 modele furgonetek, 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną trzyosobową i 5 modeli jako podwozie do zabudowy z kabiną dla załogi, dostępne w różnych wariantach rozstawu osi.  Na podwoziu można montować różne rodzaje nadwozia.

Wszystkie modele napędzane są 3-litrowym silnikiem, zasilanym gazem ziemnym, o mocy 136 HP (100kW), dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 350Nm w przedziale 1500-2730 obr./min.

Od 1999 roku w Europie Zachodniej sprzedano ponad 4 000 modeli samochodu Daily (furgonów oraz z kabiną na podwoziu do zabudowy) napędzanych silnikiem gazowym, zwracając przy tym uwagę na znaczne inwestycje ze strony Iveco w rozwój alternatyw, co spowodowało, że obecnie Iveco jest wiodącą firmą w zakresie badań i produkcji pojazdów napędzanych czystym paliwem.

To dlatego Iveco wierzy, że ciągłe badania oraz stosowanie najnowszych technologii są najważniejszą formą przyczynienia się do bezpieczniejszego, wydajniejszego poruszania się w sposób ekologicznie odnawialny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama