/  /  /  / Iveco i Gazprom promują pojazdy napędzane CNG
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

Iveco i Gazprom promują pojazdy napędzane CNG

Iveco|

Iveco oraz Gazprom PLC podjęły współpracę w celu popularyzacji pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym w Rosji. Zdaniem obydwu firm rosyjski rynek pojazdów napędzanych CNG ma ogromny potencjał wzrostu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zastępując silniki wysokoprężne silnikami na CNG, rosyjskie firmy działające w najważniejszych sektorach gospodarki mogłyby osiągnąć znaczące oszczędności pod względem zużycia paliwa, co byłoby także korzystne dla środowiska i wzmocniłoby bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Grupa Gazprom, jako największy wydobywca i dostawca gazu ziemnego w Federacji Rosyjskiej oraz posiadacz największych na świecie rezerw tego surowca, realizuje programy promujące stosowanie CNG i poszukuje możliwości współpracy z kluczowymi partnerami strategicznymi w kraju w zakresie rozwoju, produkcji i promocji pojazdów napędzanych tym paliwem.

Firma Iveco, która skutecznie znajduje komercyjne zastosowania dla pojazdów napędzanych CNG, jest w pełni zaangażowana we wspieranie rozbudowy rosyjskiego parku takich pojazdów.

Może ona zaproponować opłacalne rozwiązania oparte na silnikach zasilanych CNG i wykorzystujących je pojazdach firmom z różnych sektorów gospodarki, począwszy do transportu publicznego po branże potrzebujące ciężkich pojazdów przystosowanych do eksploatacji na bezdrożach.

Iveco i Gazprom będą prowadziły testy i realizowały programy rozwoju pojazdów z silnikami na CNG. Współpraca obejmuje także opracowanie racjonalnych ekonomicznie propozycji zachęcających do szerszego wykorzystywania pojazdów napędzanych CNG na trasach regionalnych i krajowych oraz organizowanie kampanii promujących eksploatację takich pojazdów jako najlepszej alternatywy paliwowej w pojazdach użytkowych.

Program budowy stacji napełniania sprężonym gazem ziemnym uruchomiony przez Gazprom PLC będzie dopasowany do aktualnego rozkładu geograficznego popularności pojazdów z silnikami przystosowanymi do spalania tego paliwa w Rosji.

W ramach wspólnego projektu Iveco dostarczy Gazpromowi pojazdy napędzane CNG, które będą wykorzystywane zarówno w testach eksploatacyjnych, jak i jako eksponaty na regionalnych i międzynarodowych wystawach.

Jak uważa Alfredo d'Errico, szef Iveco Russia LLC, współpraca ta pomoże umocnić relacje między obydwiema firmami oraz nadać dynamikę procesowi odnowy parku pojazdów napędzanych CNG w rosyjskiej branży transportowej.

Iveco, europejski lider w segmencie pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym, oferuje pełen asortyment pojazdów z silnikami zasilanymi tym paliwem: od 3,5-tonowego Natural Power Daily, poprzez 16-tonowego Eurocargo, aż do 40-tonowego Stralisa CNG.

Firmy prywatne i instytucje publiczne w całej Europie eksploatują obecnie ponad 12 000 pojazdów Iveco napędzanych gazem ziemnym. Dzięki wsparciu siostrzanej firmy FPT Industrial produkującej zespoły napędowe Iveco oferuje w Rosji szeroką gamę napędzanych metanem pojazdów użytkowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 26 ton, a także autobusy miejskie napędzane CNG.

Dzięki czołowym technologiom pojazdy takie jak nowy Stralis CNG już spełniają normy emisji Euro VI, a ich zasięg na jednym zbiorniku paliwa wynosi do 400 kilometrów.

Sposób zabezpieczenia zbiornika gazu oraz ogólna estetyka pojazdów z silnikami na CNG, które z wyglądu praktycznie nie różnią się od swoich odpowiedników z silnikami Diesla, spotkały się z najwyższym uznaniem ze strony Gazpromu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama