/  /  /  / Iveco i Fraikin dla Poczty Polskiej
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

Iveco i Fraikin dla Poczty Polskiej

Iveco Poland|
null
© IVECO
nullnullnullnullnull

Od czerwca Fraikin Polska realizuje dostawy pojazdów użytkowych dla największego operatora usług pocztowych (Poczta Polska SA). Dostarczanie pojazdów odbywa się w oparciu o kolejny już wygrany przez Fraikin Polska przetarg.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na dostawcę pojazdów Fraikin Polska wybrała zaufanego producenta pojazdów - Iveco – jako przykład nowoczesności, niezawodności i wysokiej jakości.

Dostawę zapoczątkowało przekazanie 40 ciągników siodłowych Iveco Stralis, do których zakupiono naczepy kontenerowe i burto-firanki marki Wielton. Na początku lipca wydano 14 podwozi Stralis: 12 sztuk o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton oraz dwa egzemplarze Eurocargo o DMC 18 t.

Pojazdy z zabudową kontenerową zostały wyposażone są w windy Dhollandia.

"Pojazdy Iveco cieszą się wysokim uznaniem polskich kontrahentów. Nasza bogata oferta pozwala zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość produktu powoduje, że duże firmy transportowe chętnie wybierają Iveco Poland jako dostawcę sprzętu do powiększenia własnego taboru. Przy współpracy z firmą Fraikin realizujemy kontrakty dla największych firm w Polsce - podkreśla Michał Fersten, marketing & product manager Iveco Poland.

Pojazdy marki Iveco Poland dostarczone do Poczty Polskiej zostały sfinansowane przez firmę Fraikin Polska, która zaoferowała klientowi wynajem długoterminowy na okres 48 miesięcy. Ciekawostką jest, że oferta wynajmu Fraikin w opcji Door-to-Door obejmuje każdorazową obsługę samochodów z dostawą i odbiorem z serwisu.

"Poczta Polska to dla nas klient strategiczny, z którym współpraca realizowana jest od kilku lat, zarówno w segmencie samochodów o DMC do 3,5 t, jak i w segmencie samochodów wysokotonażowych o DMC 12 t do 40 t. Kolejny podpisany z Pocztą Polską kontrakt świadczy o tym, że wynajem zyskuje uznanie nie tylko wśród indywidualnych przedsiębiorców, ale również wśród instytucji państwowych - dodaje ze swojej strony Artur Nowicki, dyrektor generalny Fraikin Polska.

Ciągniki siodłowe Iveco Stralis dostarczone dla Poczty Polskiej charakteryzuje duża funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji. Pojazdy wyposażono 460-konne jednostki napędowe Euro 5, które łączą w sobie moc, wysoką kulturę pracy i jednocześnie niskie spalanie.

Wyposażeniem dodatkowym oprócz klimatyzacji i spryskiwaczy reflektorów, pneumatycznego fotela kierowcy, dźwiękowego sygnału cofania, spoilerów, podgrzewanych lusterek jest Hill Holder, czyli system wspomagający ruszanie na wzniesieniach oraz przełącznik ekonomicznej pracy silnika.

Kolejna dostawa 44 pojazdów Iveco dla Poczty Polskiej nastąpi jesienią.

Niezależnie od powyższych dostaw Poczta Polska przyjmie do użytkowania partię 158 samochodów Iveco Eurocargo (z silnikiem o mocy 160 i 180 KM) o dopuszczalnej masie całkowitej: 8 i 12 ton z zabudową typu Playwood firmy Plandex.

Eurocargo w kabinie dziennej zostało wyposażone urządzenia podnoszące komfort pracy kierowcy m.in. zdalnie sterowany centralny zamek, filtr przeciwpyłkowy, radio z odtwarzaczem CD, tempomat, światła do jazdy dziennej, przyciemniane szyby oraz klimatyzację.

Transfer danych z pojazdu odbywa się poprzez interfejs FMS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama