/  /  /  / Iveco dumnie wjeżdża na Plac Czerwony
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

Iveco dumnie wjeżdża na Plac Czerwony

Iveco|
null
© Iveco
null

Pojazdy opancerzone Iveco wzięły udział w przeprowadzonej na ogromną skalę paradzie wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji obchodów 67. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej.

Tegoroczna parada na najsłynniejszym w Moskwie placu była wydarzeniem historycznym, ponieważ wzięły w niej udział po raz pierwszy pojazdy opancerzone wyprodukowane za granicą, aby świętować zwycięstwo nad nazizmem.

Lekki Pojazd Wielozadaniowy Iveco (LMV - Light Multirole Vehicle), znany we włoskich siłach zbrojnych jako Lince, a w brytyjskich siłach zbrojnych jako Pantera, to pojazd opancerzony nowej generacji. Wóz zaprojektowany tak, aby połączyć zwinność pojazdu terenowego z ochroną, jaką daje pojazd opancerzony, służy różnym formacjom zbrojnym, biorącym udział w międzynarodowych misjach pokojowych.

Udział Lekkiego Pojazdu Wielozadaniowego Iveco w najsłynniejszej rosyjskiej paradzie wojskowej jest wynikiem podpisania umowy pomiędzy Iveco Defence Vehicles a Oboronservice (spółka zależna od rosyjskiego Ministerstwa Obrony) w czerwcu ubiegłego roku.

Zgodnie z warunkami tej umowy Iveco i Oboronservice rozpoczęły współpracę przemysłową w celu stopniowego przeniesienia produkcji wersji Lekkiego Pojazdu Wielozadaniowego, specjalnie opracowanej na rynek rosyjski.

Obecnie na ukończeniu jest partia pierwszych 100 pojazdów, a zgodnie z planem produkcja ma być zwiększona do 300-500 sztuk rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama