/  /  /  / FedEx testuje flotę hybrydowego Iveco Daily
Iveco

Iveco

Zmień
Iveco to włoska firma należąca do koncernu Fiat, która specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych i ciężarowych, a także silników. Przez krótki okres czasu, w latach 90-tych, samochody Iveco Daily były również produkowane w Polsce przez Fiat Auto Poland i firmę Servipol z Poznania.
Dowiedz się więcej o marce
 

FedEx testuje flotę hybrydowego Iveco Daily

Iveco|(2008-07-21 10:52)
null
© Iveco
null

Na potrzeby firmy FedEx Express Iveco dostarczyło 10 egzemplarzy modelu Daily z napędem hybrydowym. Pojazdy będą wykorzystywane w ramach testów na terenie Włoch.

Egzemplarze Iveco Daily przekazane dla FedEx mają napęd spalinowo-elektryczny, w którym zastosowano silnik Diesla współpracujący w układzie równoległym z jednostką elektryczną. Pojazdy będą jeździć w ramach testów na trasie Mediolan-Turyn.

Iveco współpracuje m.in. z firmą FedEx w zakresie doskonalenia technologii hybrydowych w samochodach stosowanych w ruchu miejskim. To kolejny krok na drodze, którą podąża Iveco w zakresie rozwoju technologii opartych na koncepcji równoległego napędu hybrydowego, dającego oszczędności w zużyciu paliwa do 30% w warunkach miejskich.

W przyszłości technologia napędu hybrydowego Iveco będzie testowana przez FedEx w innych miastach europejskich (m.in. w Paryżu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama