/  /  /  /  / Włochy: Ważny kontrakt Iveco
Iveco Daily

Iveco Daily

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Włochy: Ważny kontrakt Iveco

Iveco|
null
© Iveco
null

Iveco oraz TNT Express Italy potwierdzają swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska, podpisując kontrakt na dostawę 115 pojazdów Daily Natural Power do roku 2013.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Samochody napędzane gazem ziemnym będą wykorzystywane przez TNT do świadczenia usług w zakresie ekspresowych przesyłek kurierskich w Rzymie i okolicach, a także w innych częściach środkowych Włoch.

Pojazdy zostaną dostarczone w kilku transzach.

Daily Natural Power to wydajny środek transportu o dobrych osiągach, który jest jednocześnie przyjazny dla środowiska i oszczędny w eksploatacji.

Wersja Natural Power nie różni się pod względem osiągów, mocy i maksymalnego momentu obrotowego od swojego wysokoprężnego odpowiednika przy ograniczeniu kosztów paliwa szacowanym na 40%.

Zmniejszenie emisji CO2 o 5-8% oznacza, że pojazd spełnia, a nawet przewyższa wymagania określone w normie Euro VI.

Poziom hałasu jest o pięć decybeli niższy, a więc o 75% mniej uciążliwy, co oznacza większy komfort pracy kierowcy. Włączenie trybu Recovery powoduje przełączenie na zasilanie benzyną, dzięki czemu można kontynuować jazdę nawet po wyczerpaniu się zapasu metanu.

Pojazdy są wyposażone w system stabilizacji toru jazdy nowej generacji (ESP9), w skład którego wchodzi system zapobiegający blokowaniu kół w czasie hamowania (ABS), system kontroli trakcji (ASR) oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (Hill Holder). Obecność systemu ESP wraz z obniżonym środkiem ciężkości w pojazdach z napędem CNG znacznie podwyższają stabilność pojazdów.

Wprowadzenie nowych pojazdów do eksploatacji sprawi, że łączna emisja z pojazdów TNT zmniejszy się o 370 ton CO2 w skali roku. Taka redukcja wpisuje się w korporacyjną politykę zrównoważonego rozwoju TNT, której realizacja we współpracy z wieloma zainteresowanym tą problematyką podmiotami obejmuje poszukiwanie praktycznych rozwiązań służących przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

TNT Express Italy wykorzystuje 2 900 furgonów do rozwożenia przesyłek we Włoszech. Około 63% tych pojazdów spełnia normy Euro IV i V, a 18% jest zgodnych z normą Euro III. Spółka odnowiła 8% swojego parku pojazdów w 2011 roku.

Prezes TNT Express Italy Uffe Ekstedt wyraził zadowolenie z wydarzenia, mówiąc: "Iveco i TNT pomyślnie przeszły testy w ramach europejskiego projektu Citylog dotyczącego mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju w transporcie realizowanym pojazdami dostawczymi. Porozumienie handlowe jest kolejnym przejawem wspólnego zaangażowania w ochronę środowiska i innowacje technologiczne. Zawierając tę transakcję, daliśmy wyraz przekonaniu, które podzielają także nasi partnerzy: w krótkiej i średniej perspektywie metan jest najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym ograniczenie szkodliwych emisji oraz efektywną alternatywą w dobie wysokich kosztów paliwa i transportu".

"Ta dostawa jest ważnym wydarzeniem dla Iveco jako firmy, która od dawna rozumie znaczenie metanu jako alternatywnego źródła energii - wyjaśnił Enzo Gioachin, wiceprezes Iveco ds. sprzedaży i marketingu. "Spółka jest europejskim liderem w segmencie pojazdów napędzanych gazem ziemnym i reaguje na rosnące zapotrzebowanie na mobilność zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednym z zasadniczych, długofalowych celów naszej strategii korporacyjnej jest poszanowanie środowiska naturalnego: spółka Iveco podjęła konkretne kroki w tym kierunku, co zostało potwierdzone tytułem lidera sektora w światowym i europejskim indeksie Dow Jones Sustainability przyznawanym Fiat Industrial już drugi rok z rzędu".

Iveco oferuje pełen asortyment pojazdów napędzanych gazem ziemnym, począwszy od 3,5-tonowego Daily Natural Power do 16-tonowego Eurocargo i 40-tonowego Stralisa, którego silnik może być zasilany sprężonym lub skroplonym gazem ziemnym.

Firmy prywatne i instytucje publiczne eksploatują obecnie ponad 12 000 pojazdów Iveco napędzanych gazem ziemnym, w tym 5 000 Daily, 2 000 średnich i dużych pojazdów ciężarowych oraz 5 000 autobusów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Iveco Daily