/  /  /  /  / Iveco Daily dla firmy Składy Węgla
Iveco Daily

Iveco Daily

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Iveco Daily dla firmy Składy Węgla

Iveco Poland|
null
© Iveco Poland
nullnull

Na zakup partii kilkudziesięciu sztuk Iveco Daily zdecydowała się firma Składywęgla.pl. Kontrakt z bydgoskim dealerem Iveco, firmą ExMot opiewał w sumie na 125 podwozi i był podzielony na trzy etapy: w czerwcu klient odebrał 25 pojazdów, a w sierpniu i wrześniu po 50 sztuk.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Trzeba zaznaczyć, że nie był to pierwszy kontakt firmy Składywęgla.pl z włoskimi pojazdami. W 2009 roku zakupiono dwa samochody Daily, następnie powiększono flotę do 30 pojazdów.

"Działamy na terenach Północnej i Zachodniej Polski. Posiadamy 150 składów opałowych. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną węgla. Charakter naszej pracy wymaga użytkowania niezawodnych samochodów dostawczych. Wybraliśmy Iveco, gdyż w naszej ocenie są to pojazdy bezawaryjne – mówi Sławomir Ziółkowski, dyrektor działu i logistyki Składywęgla.pl

"Jesteśmy bardzo dumni z podpisania w tym roku tak dużego kontraktu z firmą Składywęgla.pl Sądzimy, że kolejne zamówienia realizowane przez naszą firmę potwierdzają jakość dostarczanych pojazdów marki Iveco, a także są dowodem profesjonalnej obsługi posprzedażowej - podkreśla Patryk Kasprzyk, przedstawiciel handlowy firmy ExMot.

Iveco Daily napędza 3-litrowy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 146 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki wynosi 350 Nm w zakresie 2920-3500 obr./min. Zasilanie silnika odbywa się poprzez system bezpośredniego wtrysku Common Rail. Dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych DPF jednostka Iveco spełnia normę czystości spalin Euro 5.

Wysoki komfort jazdy gwarantuje zawieszenie Daily, które stanowią z przodu drążki skrętne ze stabilizatorem poprzecznym, zaś z tyłu piórowe resory półeliptyczne z gumowymi odbojami i stabilizatorem.

Na życzenie klienta tylne zawieszenie zostało wzmocnione dodatkowym resorem pomocniczym, pojazdy wyposażono w blokadę tylnego mostu, osłonę miski olejowej, zbiornik paliwa 100 l, centralny zamek z pilotem oraz GPS.

Dla poprawy mobilności samochodu, który będzie się poruszał również wąskimi ulicami, zamontowano krótsze ramiona lusterek.

Warto wspomnieć, że w pojazdach Iveco standardowo znajdziemy tzw. pakiet bezpieczeństwa, na który składają się m.in. ESP 9 (ASR+ABS+EBD), hamulce tarczowe na wszystkich kołach oraz światła do jazdy dziennej.

Firma Składywęgla.pl wybrała zabudowę firmy Romcar. Jest to wywrotka z 3-stronnym wywrotem, której stalowe burty zostały podwyższone do 60 cm. Do unoszenia skrzyni zastosowano silnik elektryczny współpracujący z pompą hydrauliczną zasilającą siłownik hydrauliczny.

Ciekawym pomysłem wewnątrz muldy jest zamontowanie przegród umożliwiających jednoczesny przewóz np. różnego asortymentu towaru.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Iveco Daily