/  /  /  / Isuzu ma się dobrze
Isuzu

Isuzu

Zmień
Isuzu to japońska firma motoryzacyjna znana na całym świecie przede wszystkim jako wytwórca samochodów użytkowych i ciężarowych, choć w swojej historii miała również wiele modeli osobowych. W Polsce znana jest głównie z tego, że posiada swoją fabrykę silników położoną w Tychach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Isuzu ma się dobrze

Spółka|
SsangYong Korando
© SsangYong
SsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong KorandoSsangYong Korando

Debiut marki Isuzu w Polsce nastąpił w roku 2009, w trudnym okresie spowolnienia gospodarczego. Mimo wiążących się z tym zagrożeń ta japońska marka poradziła sobie z tym faktem bardzo dobrze.

Zgodnie z danymi CEPiK, w 2010 roku zarejestrowano 163 samochody Isuzu D-Max. Po dwóch miesiącach 2011 roku zostały sprzedane już 52 egzemplarze, a udział D-Max w rynku wynosi już 12%.

„Leasing modelu Isuzu D-Max pojawił się w naszym portfelu w maju ubiegłego roku. Oferowaliśmy go na preferencyjnych warunkach, bez opłaty wstępnej - mówi Witold Potocki, dyrektor ds. rozwoju Masterlease. „Okazało się, że na taki model czekali nasi klienci. Bowiem z wszystkich aut Isuzu zarejestrowanych na firmy leasingowe, 20% trafiło do klientów Masterlease”.

Isuzu D-Max jest dostępny w Polsce w ponad 16 wersjach. Pickup zdobył właśnie tytuł „Dobry Produkt 2010” w ogólnopolskim badaniu postaw i preferencji konsumenckich, zrealizowanym przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wybór konsumentów jest potwierdzeniem stale rosnącej sprzedaży i udziału w rynku pickupów, który aktualnie wynosi 12%.

„Isuzu D-Max to jedyny w Polsce nowoczesny pickup z 5-letnią gwarancją i assistance. Zaprojektowany tak, aby sprostać przede wszystkim potrzebom profesjonalistów na co dzień wykorzystujących pojazd do pracy, ale i do realizowania swoich pasji (np. transportu przyczepy z końmi i łodzi motorowej, czy przewożenia motocykli i quadów) - mówi Jacek Witkowski, Country Manager Isuzu Automotive Polska.

„Z punktu widzenia klienta finansującego samochód poprzez leasing, Isuzu D-Max jest atrakcyjną alternatywą dla podobnych samochodów rejestrowanych jako dostawcze, dla których nie ma ograniczeń w odliczeniu podatku VAT - dodaje przedstawiciel Masterlease.

Belgijska Grupa Alcopa, do której należy spółka Isuzu Automotive Polska, nie poprzestaje jednak na polskim sukcesie D-Max. Drugi przedstawiciel Alcopa, spółka SsangYong Motors Polska, na początku kwietnia wprowadziła na rynek nowe Korando.

Korando rusza na podbój najdynamiczniej rozwijającego się segmentu europejskiego rynku. Jako model łączący niskie koszty eksploatacji i dynamikę tradycyjnego rodzinnego hatchbacka z atrakcyjnym wizerunkiem samochodu rekreacyjnego i możliwościami terenowymi SUV-a, Korando ma wszystkie cechy wymagane od crossovera. Wyposażony jest w 2.0-litrowy silnik Diesla o mocy 175 KM, posiada napęd 4x4 oraz 5-letnią gwarancję.

SsangYong Korando dostępny jest w trzech bogatych wersjach wyposażenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama