/  /  /  /  / Polska: Isuzu wchodzi na rynek
Isuzu D-Max

Isuzu D-Max

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Pick-up
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Isuzu wchodzi na rynek

Isuzu Automotive Polska|(2009-06-25 16:29)
null
© Isuzu
nullnullnullnullnullnull

W czerwcu działalność operacyjną rozpoczęło Isuzu Automotive Polska. Firma będzie dystrybutorem pojazdów obecnego od ponad 70 lat na rynku motoryzacyjnym japońskiego koncernu Isuzu Motor. To światowy lider w zakresie technologii produkcji silników Diesla oraz aut dostawczych, ciężarowych i autobusów.

„Decyzję o wejściu do Polski podjęliśmy w połowie 2008 roku, potrzebowaliśmy jednak czasu na odpowiednie przygotowanie startu działalności, a także bardzo uważnie obserwowaliśmy jak rynek zareaguje na aktualną sytuację gospodarczą. Rozpoczęcie działalności zbiegło się z trudnym okresem dla światowej i polskiej gospodarki, tym samym jest trudnym czasem dla nowych projektów biznesowych. Mimo wszystko pozytywnie oceniamy potencjał polskiego rynku, jesteśmy przekonani o trafności podjętej decyzji. Teraz będziemy pracować na to, aby w przeciągu najbliższych 3 lat wejść do pierwszej trójki sprzedaży w segmencie samochodów pick-up w Polsce - powiedział Olivier Heymans, Prezydent i Dyrektor Generalny Isuzu Benelux, belgijskiej spółki akcyjnej, której Isuzu Automotive Polska jest Oddziałem w Polsce.

„Obecnie wprowadzamy do sprzedaży nowy model pickupa - Isuzu D-Max. To pojazd, którego głównymi atutami jest trwałość i ekonomika użytkowania. W działaniach sprzedażowych będziemy koncentrowali się na segmencie małych firm, ale również na flotach firm budowlanych i rynku rolniczym. Samochód występuje w ponad 16 wersjach, dzięki czemu potencjalni Klienci mogą wybierać pomiędzy typowym samochodem do pracy i komfortowo wyposażonym, który sprawdzi się także w trakcie wyjazdów wakacyjnych oraz doskonale spisuje się na polskich drogach, które jak wiemy wciąż wymagają nakładów inwestycyjnych - powiedział Jacek Witkowski, Country Manager Isuzu Automotive Polska.

Nowy pickup spełnia oczekiwania, bo Isuzu D-Max występuje w ponad 16 wersjach. Do wyboru są krótka, przedłużona i podwójna kabina pasażerska, które mogą być napędzane silnikami turbodiesel z intercoolerem o pojemności 2,5 lub 3,0 litra. W zależności od potrzeb dostępny jest napęd 2WD lub 4WD, czyli na wszystkie koła. Różne zabudowy i wyposażenie wnętrza pozwalają dopasować samochód do zadań, które będzie wykonywał. Zawsze niezmienna pozostanie legendarna trwałość Isuzu, którą potwierdzają 3 lata gwarancji lub 100 000 kilometrów przebiegu.

Isuzu Automotive Polska zamierza oprzeć sieć salonów i serwisów o dealerów wielomarkowych, wybierając partnerów o wzorowej reputacji i jakości usług, dobrze zakorzenionych w lokalnym rynku oraz najchętniej z doświadczeniem w segmencie pojazdów użytkowych i w obsłudze flot pojazdów, jednak bez produktu konkurencyjnego w ofercie. Możliwa jest także współpraca z dystrybutorami maszyn budowlanych i rolniczych, gdyż ten segment klientów jest szczególnie ważny.

Isuzu Automotive Polska jest oddziałem w Polsce belgijskiej spółki akcyjnej Isuzu Benelux, której większościowym udziałowcem jest Grupa Alcopa oraz po 10% posiadają Isuzu Motor Ltd. oraz Mitsubishi Corporation. Grupa Alcopa to znaczący dystrybutor wielu marek samochodów osobowych, użytkowych, motorów, a także wyposażenia biur na rynku krajów Beneluksu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Isuzu D-Max