/  /  / Więcej o marce
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 
EX37_HighRes_Exterior1.jpg
© Infiniti
EX37_HighRes_Exterior1.jpgFX_HighRes_GHS7679.jpgG37Coupe_HighRes_Exterior1.jpgG37_Sedan ikonka.jpgnullInfiniti M37Infiniti M37
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa stała się szybko rozpoznawalna.

Marka Infiniti powstała w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku jako odpowiedź na pojawienie się coraz większej ilości graczy na rynku aut premium, jak chociażby luksusowa marka Toyoty - Lexus. Nazwa została zaczerpnięta od angielskiego słowa „infinity” co oznacza w tłumaczeniu na język polski nieskończoność, z kolei logo przedstawiało autostradę ciągnącą się aż po horyzont. Początkowe niepowodzenia wynikały ze zbyt krótkiego czasu na rozreklamowanie zupełnie nowej marki, a także z niezbyt dużego wyboru modeli, które dodatkowo niewiele różniły się od standardowych modeli Nissana. Z czasem, kiedy pojawiła się szersza oferta modelowa, zaś nazwa była bardziej rozpoznawalna, wyniki sprzedażowe stały się lepsze, by w 2002 roku mogły osiągnąć wynik miliona sprzedanych egzemplarzy na rynku amerykańskim. Prawdziwy rozkwit nastąpił jednak w momencie ogłoszenia aliansu Renault-Nissan, kiedy to wraz z nowym szefostwem pojawiła się nowa, bardziej elegancka i sportowa linia stylistyczna, a także zupełnie nowe projekty. Infiniti rozszerzyło również swoją działalność poza obszar USA i stało się od 2006 roku istotnym graczem na rynku rosyjskim. Na pozostałe rynki europejskie marka weszła dwa lata później.