/  /  /  / Wiemy kiedy pojawią się nowe modele Infiniti
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wiemy kiedy pojawią się nowe modele Infiniti

null
© Infiniti
null

Zmiana nomenklatury modeli Infiniti zbliża się wielkimi krokami. W zeszłym roku Japończycy zapowiedzieli rewolucyjną wręcz zmianę nazewnictwa swoich aut. Miała ona nastąpić wraz z wprowadzeniem rocznika modelowego 2014. A jaki jest kalendarz premier?

Pierwsze informacje o zamiarach Infiniti podawaliśmy w grudniu 2012 roku (patrz TUTAJ). Można się z nich dowiedzieć, co oznaczają konkretne nazwy modeli. Pierwszym ich przykładem było wprowadzenie zupełnie nowego auta do gamy – sedana Infiniti Q50, którego w Polsce można nabyć już za 144 000 zł.

Obecnie w kolejce czekają już kolejne pojazdy z nowymi nazwami. Kalendarz premier zaczyna się zamianą flagowego Infiniti M na Q70. Nastąpić ma to w październiku.

W tym samym miesiącu zniknie również sportowy model G w wersji coupe oraz kabriolet, a zastąpi go Infiniti Q60 (ceny tego modelu już wkrótce dostępne będą na stronie Samar.pl w zakładce modeli).

W ostatnim miesiącu bieżącego roku w salonach Infiniti w kraju pojawią się zmienione modele EX i FX. Ich obowiązującymi nazwami będą od tej chwili odpowiednio QX50 oraz QX70.

Gama japońskiej marki posiada jeszcze dwa SUV-y, które jednak nie będą dostępne w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama