/  /  /  / Ważna nominacja dla europejskiego pionu Infiniti
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważna nominacja dla europejskiego pionu Infiniti

Infiniti|
null
null

Prezes Infiniti Johan de Nysschen ogłosił kolejną nominację na członka zarządu Infiniti. Począwszy od 1 maja, wiceprezesem Infiniti kierującym działalnością marki w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Europie będzie Fintan Knight.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przed dołączeniem do Infiniti Fintan Knight był dyrektorem handlowym i członkiem zarządu Automobil Lamborghini SpA z siedzibą we Włoszech, odpowiedzialnym za marketing, sprzedaż, obsługę posprzedażną oraz nadzór nad spółkami zależnymi.

W latach 1995-2008 Knight pełnił wysokie funkcje w Audi na całym świecie. Był m.in. dyrektorem zarządzającym Audi w Irlandii i dyrektorem generalnym Audi na teren Azji i Pacyfiku, gdzie zdobył doświadczenie w marketingu, rozwoju sieci i zarządzaniu serwisem posprzedażnym.

"Pozyskanie Fintana Knighta do naszego zespołu jest bardzo ważnym wzmocnieniem kierownictwa Infiniti. Jego bogate doświadczenie w zarządzaniu motoryzacyjną marką segmentu premium będzie ogromnym atutem w dotarciu do nowych klientów w ramach globalnego planu wzrostu Infiniti. Jestem przekonany, że Fintan wniesie znaczący wkład w nasz długofalowy sukces - powiedział de Nysschen.

Knight ma 20-letnie doświadczenie motoryzacyjne najwyższej próby. Zanim dołączył do Audi, pracował również dla BMW w Australii, co było początkiem jego kariery w branży samochodowej.

Australijczyk z pochodzenia, Fintan Knight posiada dyplom z ekonomii na University of Western Australia oraz MBA na IESE Business School, University of Navarra.

Fintan Knight zastąpi Bernarda Loire, który został mianowany dyrektorem zarządzającym Nissan Italia.

Dodajmy, że nominacja Fintana Knighta to nie jedyna ważna zmiana personalna w strukturach koncernu Infiniti w ostatnim czasie. 14 marca Ian Bolin został mianowany dyrektorem Infiniti ds. rozwoju i od razu przystąpił do pełnienia nowych obowiązków. Bolin będzie pracował w głównej siedzibie Infiniti Global w Hong Kongu, a jego bezpośrednim przełożonym będzie Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Z kolei Stefan Weinmann otrzymał nominację na stanowisko menadżera generalnego ds. komunikacji globalnej firmy Infiniti, z dniem 1 kwietnia. Do obowiązków Weinmanna będzie należało kierowanie działaniami komunikacyjnymi dotyczącymi produktów, wizerunku i stylu Infiniti oraz zarządzanie komunikacją wewnętrzną i korporacyjną.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama