/  /  /  / Przygotowania do produkcji Infiniti w Europie
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Przygotowania do produkcji Infiniti w Europie

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Historyczny moment uruchomienia produkcji samochodów marki Infiniti w Europie jest coraz bliżej. Niedawno zostały zatwierdzone przez stosowe władze plany rozbudowy fabryki w brytyjskim Sunderland, gdzie wytwarzane będą auta oparte na koncepcyjnym Infiniti Q30.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W nowej części zakładów w Sunderland, należących do koncernu Nissan Motor, umieszczone zostaną specjalistyczne urządzenia wykorzystywane przy produkcji karoserii oraz na etapie montażu końcowego.

Rozbudowa fabryki stanowi element wcześniej ogłoszonego programu inwestycyjnego o wartości łącznie około 250 mln funtów, dzięki któremu w brytyjskim przemyśle motoryzacyjnym powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

Koncepcyjny Infiniti Q30 ujrzał światło dzienne podczas wrześniowych targów branżowych IAA 2013 we Frankfurcie. Pierwsze egzemplarze w ramach produkcji seryjnej mają być gotowe w roku 2015.

Zapowiada się, że nowy model spełniać będzie najwyższe standardy jakości Infiniti na rynku premium.

Premiera Infiniti Q30 Concept we Frankfurcie

W roku ubiegłym Nissan Motor Manufacturing UK, jako główna baza produkcyjna Nissana w Europie, wyprodukowała ponad 500 000 samochodów. To pierwszy raz w historii, kiedy jakakolwiek fabryka samochodów w Wielkiej Brytanii osiągnęła tak wysoki pułap.

Dodajmy na zakończenie, że zaledwie w poniedziałek uruchomiono oficjalnie w Sunderland produkcję seryjną modelu Nissan Note drugiej generacji.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama