/  /  /  / Premiera Infiniti Q30 Concept we Frankfurcie
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Premiera Infiniti Q30 Concept we Frankfurcie

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnullnullnullnull

W dniu otwarcia salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie firma Infiniti dokonała premierowej prezentacji Q30 Concept oraz ujawniła kolejny krok w swojej strategii poszerzania obecności marki na nowe segmenty klasy premium.

Q30 Concept jest wizją stylistyczną kompaktowego samochodu Infiniti o nowoczesnym, zindywidualizowanym charakterze, który jest adresowany do nowej generacji klientów klasy premium. Według aktualnych prognoz, światowy segment luksusowych samochodów kompaktowych ma odnotować znaczący wzrost wraz z pojawieniem się młodszych, zamożnych klientów.

"Stajemy się marką młodszą, wyznaczającą trendy, nowocześniejszą i bardziej ekscytującą - podkreśla Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company, Ltd. "Infiniti Q50, a teraz Q30 Concept realizują tę obietnicę".

Podczas premiery de Nysschenowi towarzyszył Alfonso Albaisa, dyrektor naczelny stylistyki, który potwierdził, że koncept Q30 z założenia wymyka się wszelkim kategoryzacjom. Będąc unikalną mieszanką elementów coupe, hatchbacka i crossovera, Q30 ma przypaść do gustu młodszym klientom, którzy nie chcą tkwić w tradycji, ale pragną łamać konwenanse i tworzyć własny katalog unikalnych doznań.

Do końca tej dekady przedstawiciele generacji X i Y będą stanowić około 80% nabywców w segmencie premium, co stawia przed marką nowe wymagania, nakazujące bardziej nowoczesne podejście do klasy premium.

Projektantom Infiniti dano swobodę kreślenia odważniejszych, bardziej zmysłowych kształtów uwypuklających sportowy charakter, a jednocześnie wręcz figlarność auta. Wszystko po to, by odzwierciedlić styl Infiniti jako kuszącej alternatywy wobec oferty marek samochodowych zasiedziałych w klasie premium.

Q30 Concept jest prekursorem stylistycznym przyszłego luksusowego, kompaktowego samochodu Infiniti, który ma być dla marki pojazdem określanym mianem Entry Level.

Już wcześniej firma zapowiedziała, że produkcja Q30 rozpocznie się w 2015 roku w angielskim Sunderland.

Premiera Q30 Concept nie była jedynym punktem programu konferencji prasowej Infiniti we Frankfurcie. De Nysschen ogłosił bowiem oficjalnie rozpoczęcie sprzedaży w Europie sportowego sedana Infiniti Q50. Samochód jest już dostępny w salonach w Polsce w cenie od 144 000 złotych.

Prezes Infiniti Motor Company, Ltd. przedstawił także dyrektora osiągów Infiniti, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela. Równocześnie zaprezentowano specjalny kask do testów prototypów konstrukcyjnych przyszłego kompaktowego modelu premium – pierwszego modelu Infiniti, w którego tworzenie mistrz będzie zaangażowany od samego początku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama