/  /  /  / Pierwszy model Infiniti wytwarzany w Europie
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwszy model Infiniti wytwarzany w Europie

Infiniti|
null
© Infiniti
null

Kolejna ciekawa wiadomość z obozu Infiniti! Jak informuje ta wywodząca się z Japonii marka segmentu premium, od roku 2015 w Europie będą wytwarzane nowe samochody z logo tej firmy.

Chodzi o zupełnie nowy model, który Infiniti określa jako kompakt premium. Dostawcą samochodów będą zakłady Nissan Motor w brytyjskim Sunderland. Uruchomienie projektu wymagać będzie inwestycji wartej łącznie około 250 mln funtów.

Infiniti wprowadzi nowe oznaczenia modeli

Szacuje się, że dzięki uruchomieniu produkcji nowego modelu Infiniti powstanie w brytyjskiej motoryzacji około tysiąc miejsc pracy.

Roczna produkcja osiągnąć może docelowo około 60 000 egzemplarzy Infiniti.

Mówi Colin Dodge, wiceprezes oraz dyrektor ds. produkcji Nissan Motor Co. Ltd.: "Jest to prawdziwy kamień milowy w dziejach firmy. Produkcja w Sunderland naszego pierwszego samochodu kompaktowego klasy premium jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania w brytyjski przemysł, a także potwierdzeniem długotrwałego sukcesu fabryki, która jest coraz wyżej ceniona".

"Co równie ważne, nowy model Infiniti, który będzie eksportowany na cały świat, jest właśnie opracowywany w naszym londyńskim centrum wzornictwa i naszym Europejskim Centrum Technicznym w Cranfield - zaznaczył Dodge.

Według wiarygodnych źródeł, nowe Infiniti zgodnie z ogłoszoną ostatnio nomenklaturą nosić może ewentualnie oznaczenie Q30 lub Q40. W roku ubiegłym marka przedstawiła podczas targów motoryzacyjnych w Genewie projekt koncepcyjny pod nazwą Infiniti Etherea (na zdjęciu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama