/  /  /  / Nowy model Infiniti nie dla Magna Steyr
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy model Infiniti nie dla Magna Steyr

Infiniti|

W krótkim komunikacie wydanym w ubiegły piątek firma Infiniti informuje o zakończeniu studium wykonalności, które rozpoczęto w maju bieżącego roku w sprawie możliwości zlecenia produkcji nowego modelu w zakładach Magna Steyr.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ostatecznie zdecydowano, że nowy model Infiniti, którym będzie samochód segmentu kompakt premium, ma być wytwarzany w europejskiej fabryce należącej bezpośrednio do grupy. Więcej informacji na temat dokładnej lokalizacji oraz samego produktu zostanie ogłoszonych bliżej momentu uruchomienia produkcji, planowanej w roku 2015.

W dalszym ciągu zakłada się, że samochód Infiniti powstanie dzięki wykorzystaniu wspólnej platformy konstrukcyjnej z Mercedesem. Zacieśniający się sojusz między aliansem Renault-Nissan oraz Daimler AG, zainicjowany w roku 2010, przewiduje możliwość wspólnego wykorzystania jednostek napędowych oraz podwozi, wspólnych praw w dziedzinie pojazdów o wysokiej wydajności paliwowej oraz innych projektów na skalę światową.

Infiniti podkreśla, że wszystkie prace projektowe i rozwojowe związane z nowym modelem przebiegają zgodnie z planem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama