/  /  /  / Nowe Infiniti Q50 już w produkcji
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Infiniti Q50 już w produkcji

Infiniti|
null
© Infiniti
null

Z linii montażowej fabryki w japońskim Tochigi zjechał w tym tygodniu pierwszy produkcyjny egzemplarz modelu Infiniti Q50, czyli całkowicie nowego sportowego sedana klasy premium.

Q50, będący pierwszym modelem w nowej generacji samochodów Infiniti, ustanawia nowe standardy w dziedzinie budzącej emocje stylizacji, zaawansowanej technologii i wydajności. Premiera samochodu odbyła się podczas North American International Auto Show w Detroit w styczniu.

Aktywną rolę w testowaniu i ocenie możliwości Q50 odgrywał trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel, mianowany w Infiniti dyrektorem ds. osiągów.

Vettel będzie też wspierał zespół projektowy w kształtowaniu dynamicznych osiągów kolejnego modelu w gamie Infiniti.

Czym zaskoczy nas nowe Infiniti Q50 w wersji diesel?

Całkowicie nowy Infiniti Q50, który trafi do sprzedaży na przełomie września i października, będzie dostępny na rynkach europejskich w wersjach z zaawansowanym technologicznie napędem hybrydowym, opartym na benzynowym silniku V6 o pojemności 3,5 l litra, oraz z silnikiem Diesla o pojemności 2,2 l.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama