/  /  /  / Nowe Infiniti Q50 już jedzie
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Infiniti Q50 już jedzie

null
© Infiniti
nullnullnull

Premiera Infiniti Q50 z okazji targów motoryzacyjnych NAIAS 2013 w Detroit wywołała spore zainteresowanie mediów branżowych i szerokiej publiczności. To pierwszy model marki, który otrzymał oznaczenie zgodne z nowym systemem nazewnictwa Infiniti.

Na rynku amerykańskim Infiniti Q50 będzie dostępne z silnikiem V6 o pojemności 3,7 litra oraz jako 3,5-litrowa wersja hybrydowa. Inne jednostki napędowe będą dodawane w miarę wprowadzania auta na kolejne rynki świata.

Jako następca dla Infiniti G37 sedan, nowe Infiniti Q50 ma silniki sprzężone z zaawansowaną 7-biegową, automatyczną, sterowaną elektronicznie przekładnią, z trybem manualnym i dostępnymi jako opcja magnezowymi łopatkami zmiany biegów, montowanymi na kolumnie kierownicy.

W obu wersjach silnikowych Q50 jest dostępne z napędem na tylne koła lub z inteligentnym systemem napędu na cztery koła.

W udoskonaleniu Q50 inżynierowie Infiniti wykorzystali owoce współpracy z zespołem Red Bull Racing. Istotny wkład w prace rozwojowe nad samochodem mieli bowiem trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel oraz Sebastien Buemi, jego kolega z zespołu, kierowca testowy i rezerwowy.

Ponieważ Infiniti chodzi o to, żeby nowy model był najdynamiczniejszym i najbardziej ekscytującym sedanem na rynku, Vettel sprawdził osiągi i prowadzenie Q50 na torze testowym Tochigi w Japonii i podzielił się swoimi uwagami z konstruktorami. Z kolei Buemi przetestował model na torze Nurburgring, uchodzącym za najbardziej wymagający na świecie.

Nowy Infiniti Q50 na rok 2014 będzie początkowo oferowane w USA i Kanadzie, począwszy od lata tego roku. Na inne rynki świata auto będzie wchodził stopniowo począwszy od lata 2013, a gama silnikowa będzie rozszerzana o dodatkowe jednostki napędowe, zgodnie z zapotrzebowaniem danego rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama