/  /  /  / Ministerialna homologacja na bankowozy Infiniti
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ministerialna homologacja na bankowozy Infiniti

PGD|
null
© PGD
nullnullnull

Trzy modele Infiniti (EX, FX i M) po wykonaniu wymaganych ustawowo adaptacji otrzymały świadectwa homologacji M1 – samochód specjalny, bankowóz typu C – wydane przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Po analizie przepisów doszliśmy do wniosku, że tylko oferując bankowozy z homologacją, możemy zapewnić naszym klientom spokój ducha wynikający z przestrzegania prawa - mówi Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska.

Wszystkie samochody skompletowane zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji pozytywnie przeszły badania homologacyjne w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji oraz Instytucie Transportu Samochodowego.

Homologacje uzyskane przez importera Infiniti (Polska Grupa Dealerów) obejmują trzy modele w ośmiu łącznie wersjach silnikowych. Są to: EX37, EX30d, FX37, FX50, FX30d, M37, M30d i hybryda M35h.

Ceny zaadaptowanych na bankowozy samochodów są o 10 500 złotych wyższe od cen wersji bazowych.

"Liczba klientów, którzy złożyli wstępne zamówienia i czekali na decyzje homologacyjne, nie pozwala spodziewać się jakiejś masowej sprzedaży wersji bankowozowych - ostrożnie komentuje Grzegorz Szczypior.

Szacuje on, że udział bankowozów w sprzedaży wyniesie najwyżej kilkanaście procent. Ograniczeniem są przepisy podatkowe.

"Przecież polscy przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że homologacja to tylko formalne potwierdzenie prawa do odliczenia VAT i że musi być spełniony drugi warunek: zakup ma służyć firmie do wykonywania czynności opodatkowanych - twierdzi dyrektor Infiniti Polska.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, bankowóz powinien być wyposażony w:
- co najmniej jeden pojemnik specjalistyczny do przewozu gotówki;
- immobiliser;
- alarm z m.in. rezerwowym zasilaniem, uruchamianą drogą radiową funkcją „panika”, dodatkowym wyłącznikiem wewnątrz przedziału osobowego, czujnikami ochrony wnętrza;
- monitorowany z zewnątrz system lokalizacji satelitarnej GPS z sygnalizacją napadu oraz transmisją danych m.in. o położeniu i prędkości pojazdu, otwarciu i zamknięciu drzwi, włączeniu i wyłączeniu silnika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama