/  /  /  / Infiniti rusza w Sunderland (niestety, to nie dzielnica Warszawy)
Infiniti

Infiniti

Zmień
Infiniti to luksusowa marka należąca do japońskiego producenta – Nissana, który jednak na rodzimym rynku tej nazwy nie używa, a samochody sprzedawane są pod własnym logo koncernu. Mimo stosunkowo krótkiego czasu obecności na polskim rynku motoryzacyjnym nazwa jest już rozpoznawalna i kojarzona właśnie z segmentem premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Infiniti rusza w Sunderland (niestety, to nie dzielnica Warszawy)

Infiniti|
null
© Infiniti
null

W brytyjskim Sunderland rozpoczyna się budowa pierwszych hal produkcyjnych Infiniti w Europie. Tym samym uruchomiona została pierwsza transza z ponad 250 mln funtów przeznaczonych przez Infiniti na produkcję w Wielkiej Brytanii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uroczystej inauguracji inwestycji dokonali Trevor Mann, wiceprezes zarządu ds. produkcji, oraz Fintan Knight, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

"Ulokowanie produkcji Infiniti Q30 w naszej fabryce w Sunderland uznajemy za swój duży sukces, odzwierciedlający technologiczne wyżyny, na które się wspięła - nie krył satysfakcji Trevor Mann. "Zakład w Sunderland jest największym w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowa inwestycja podnosi go jeszcze wyżej w rankingu wartości i potwierdza nasze zaangażowanie w jego przyszłość".

Przemawiając do goszczących na ceremonii oficjeli brytyjskich dostawców i pracowników fabryki, Fintan Knight podkreślił znaczenie przedsięwzięcia dla europejskiej ekspansji Infiniti: "Już Centrum Designu w Paddington, Centrum Technologiczne w Cranfield i nieustająca współpraca z zespołem Infiniti Red Bull Racing w Milton Keynes dowodzą naszych silnych związków z Wielką Brytanią, a utworzenie fabryki w Sunderland to kolejny znaczący krok w naszym rozwoju".

"Ta inwestycja nie tylko wzmacnia obecność marki w Europie, na jednym z kluczowych dla Infiniti rynków, ale jednocześnie potwierdza jak dużą wagę przykładamy do rozszerzenia gamy naszych produktów, w tym do produkcji luksusowego kompaktu Q30, który wejdzie do sprzedaży w 2015 roku, i diametralnie odmieni segment kompaktów klasy premium - powiedział Knight.

Hale montażu karoserii oraz końcowego montażu (podwozia i wyposażenia) zajmą około 25 000 m2. Ich budowę i instalację urządzeń zakończy zjazd pierwszego Q30 z linii produkcyjnych fabryki w 2015 roku.

Nowe linie będą oczywiście dostosowane do montażu luksusowego podwozia Q30 opartego na nowej płycie podłogowej oraz nowego silnika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Infiniti

Reklama