/  /  /  /  / Pierwsza hybryda Infiniti
Infiniti M

Infiniti M

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Pierwsza hybryda Infiniti

Producent|
null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnull

Infiniti ogłosiło właśnie specyfikację techniczną i osiągi swojej pierwszej hybrydy, a równocześnie nowego, najpotężniejszego, członka luksusowej rodziny Infiniti M.

Homologacja potwierdziła, że Infiniti M35h jest jednym z najszybszych i najbardziej ekologicznych sedanów z silnikiem V6 wśród dostępnych obecnie na rynku oraz że plasuje się w czołówce samochodów hybrydowych.

Wchodzący do sprzedaży w całej Europie na wiosnę (w zależności od rynku) pierwszy samochód z technologią Direct Response Hybrid najlepiej charakteryzują cztery następujące wartości:
• 364 KM (268 kW) – moc sprzężonych silników benzynowego i elektrycznego
• 5,5 sekundy – przyspieszenie od 0 do 100 km/h
• 162 g/km – emisja CO2
• 7,0 l/100 km – zużycie paliwa w cyklu mieszanym

W Infiniti M35h zastosowano innowacyjny system hybrydowy, składający się z jednego silnika elektrycznego i dwóch sprzęgieł. Atutem modelu jest również charakterystyczny dla marki Infiniti niski współczynnik oporu aerodynamicznego. Cx ma bowiem imponującą wartość 0,26. Hybryda Infiniti M35h szczyci się także niską masą, waży bowiem tylko 1830 kg, czyli nawet mniej niż siostrzany model – wysokoprężny M30d.

Nowy flagowy model Infiniti ma konkurować z czołówką europejskich samochodów reprezentacyjnych. Pomoże mu w tym niewątpliwie wyjątkowa ekonomika spalania, bowiem w cyklu pozamiejskim zużywa on jedynie 5,7 l/100 km. Jest to wynik imponujący, zważywszy na fakt, że Infiniti M35h to pięciometrowy, luksusowy sedan, rozwijający prędkość maksymalną 250 km/h i któremu przyspieszenia może pozazdrościć wiele samochodów sportowych.

Wysokie osiągi, tak atrakcyjne dla kierowcy Infiniti, przy jednoczesnej niskiej emisji spalin, to zasługa silnika elektrycznego o mocy 68 KM (50 kW). Silnik ten może napędzać Infiniti M35h dużo częściej, przy wyższych prędkościach i przez dłuższy czas niż to się dzieje w konkurencyjnych hybrydach.

Zastosowany w Infiniti system Direct Response Hybrid pozwala na jazdę w ekologicznym cyklu elektrycznym z prędkością do około 80 km/h, zwiększając przez to zalety hybrydy i pozwalając na jej szersze zastosowanie – od wolnego ruchu miejskiego aż po jazdę autostradą. Testy wykazały, że przy jeździe mieszanej, M35h może być napędzany w trybie elektrycznym aż przez 50% czasu jazdy. System pozwala nawet odzyskiwać energię, traconą zwykle przy zmniejszaniu prędkości lub hamowaniu, i wykorzystywać ją do ładowania baterii.

To że Infiniti M35h, gdy tylko jest to możliwe jeździ w cichym trybie elektrycznym, nie jest zagrożeniem dla pieszych, szczególnie niewidomych lub niedowidzących. System imitujący odgłosy nadjeżdżającego samochodu (VSP – Approaching Vehicle Sound for Pedestrians) ostrzega bowiem o zbliżaniu się auta. M35h jest pierwszą na świecie hybrydą, w której standardowo jest montowana ta cenna technologia bezpieczeństwa. Do 30 km/h system VSP emituje przyjemny, zupełnie nieuciążliwy dźwięk, którego częstotliwość i natężenie zmienia się zależnie od prędkości samochodu.

Innymi mocnymi atutami technologicznymi są też innowacyjny elektryczno-hydrauliczny system wspomagania kierownicy (NH-EP – Hybrid Electric Power Steering (NH-EPS) oraz odzyskujący energię układ hamulcowy. Zarówno hamulce, jak i system NH-EP zostały opracowane specjalnie dla Infiniti M35h, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność modelu.

Silnik benzynowy w Infiniti M35h to 3,5-litrowa jednostka V6 o mocy 306 KM (225 kW). Należy ona do tej samej rodziny silników V6 co jednostka 3,7 l, napędzająca model M37, ale różni się charakterystyką momentu obrotowego. Moment obrotowy dopasowano do mocy silnika elektrycznego i w Infiniti M35h osiąga on wartość 270 Nm przy 1770 obr./min.

Infiniti M35h jest tak samo luksusowo wykończony i wyposażony jak inne modele Infiniti M, zaś jego 350-litrowy bagażnik może pomieścić cztery torby golfowe albo dwie duże walizki.

Ceny Infiniti M35h zostaną ogłoszone wkrótce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Infiniti M