/  /  /  /  / Infiniti M35h Business Edition
Infiniti M

Infiniti M

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Infiniti M35h Business Edition

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnullnull

W Polsce nowy model Infiniti M35h Business Edition z podatkiem akcyzowym i VAT kosztuje 255 920 złotych. Przygotowywana jest także specjalna oferta leasingowa na to auto.

Infiniti wprowadziło do sprzedaży nową wersję limuzyny M35h, sportowego hybrydowego sedana, nazwaną Business Edition. Jest ona oparta na wersji GT.

Najistotniejszą różnicą jest ograniczenie emisji CO2 tego samochodu do 159 g/km, czyli poniżej normy umożliwiającej zwolnienie z opłaty za emisję spalin obowiązującej w wielu krajach. Normy coraz ważniejszej, rośnie bowiem liczba międzynarodowych koncernów, które mają tę zasadę wpisaną do swojej polityki flotowej. Często więc obowiązuje ona także polskie przedstawicielstwa.

Poza bonusem ekologicznym nabywcy M35h Business Edition otrzymują w prezencie zaawansowany system multimedialny Connectiviti+ o cennikowej wartości 9 330 złotych, który jest dla tej wersji wyposażeniem standardowym.

Connectiviti+ uznawany jest za jeden z najbardziej kompletnych i najbardziej przyjaznych dla użytkownika pakietów multimedialnych. Obejmuje on sterowaną głosem nawigację HDD z Music Boxem, 10-głośnikowy system audio Bose Premium Sound System z technologią kompensacji hałasu AudioPilot2 oraz różne unikatowe elementy takie jak choćby informacje z Przewodników Michelin.

Hybrydowa frajda

Mimo ograniczenia emisji spalin samochód nie stracił nic ze swoich atutów. Przyspieszający od 0 do 100 km/h w jedyne 5,5 sekundy M35h został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najszybciej przyspieszający hybrydowy sedan świata.

Auto jest atrakcyjne dla kierowcy także ze względu na niskie zużycie paliwa: w cyklu mieszanym spala bowiem jedynie 6,9 l/100 km.

Ponadto, innowacyjny system hybrydowy pozwala na jazdę w trybie elektrycznym po zatłoczonych ulicach miast z zerowym zużyciem paliwa i zerową emisją CO2. Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 68 KM, bateriom litowo-jonowych oraz innowacyjnemu systemowi dwóch sprzęgieł M35h Business Edition może w bezemisyjnym trybie elektrycznym jechać szybciej, dalej i dłużej niż inne hybrydy, co ma szczególne znaczenie na zatłoczonych ulicach.

Włączanie i wyłączanie silnika oraz odzyskujący energię system hamowania gwarantują, że samochód wchodzi w tryb eco tak często, jak to tylko możliwe.

W maratońskim teście zużycia paliwa samochodu biznesowego, jaki przeprowadzono w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, M35h przejechał prawie połowę całego dystansu wyłącznie w trybie elektrycznym i poprawił katalogowe dane zużycia paliwa o 7%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Infiniti M