/  /  /  /  / Nowiutkie Infiniti FX Vettel Edition na urodziny!
Infiniti FX

Infiniti FX

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Nowiutkie Infiniti FX Vettel Edition na urodziny!

Infiniti|
null
© Infiniti
null

W przeddzień swoich dwudziestych szóstych urodzin Sebastian Vettel, jako dyrektor ds. osiągów Infiniti, odebrał swój nowy samochód − Infiniti FX Vettel Edition.

SUV z limitowanej, liczącej 150 egzemplarzy edycji, zaprojektowany z bezpośrednim udziałem trzykrotnego mistrza świata Formuły 1 i oznaczony numerem 001, został dostarczony do domu Vettela w Szwajcarii.

FX Vettel Edition to najmocniejszy model w szerokiej gamie samochodów Infiniti. Zaprezentowany został na Festiwalu Szybkości w Goodwood w 2012 roku, gdzie Vettel wjechał nim na słynne wzgórze.

Projekt zapoczątkował pogłębienie współpracy utytułowanego kierowcy z marką Infiniti w doskonaleniu samochodów szosowych. Zaangażowanie Vettela doprowadziło do mianowania go w kwietniu 2013 roku dyrektorem ds. osiągów prestiżowej marki.

Odtąd mistrz kierownicy wielokrotnie brał udział w testowych jazdach próbnych i konsultacjach technicznych zespołów projektowych Infiniti na całym świecie. Miał także bezpośredni wkład w doskonalenie układów kierowniczego i hamulcowego w najnowszym sportowym sedanie klasy premium (Infiniti Q50).

Nowe Infiniti Q50 i ceny w Polsce

Infiniti FX Vettel Edition jest w sprzedaży w Europie Zachodnim, na Bliskim Wschodzie oraz w Rosji.

"Jestem dumny, że mam samochód Infiniti, który pomogłem zaprojektować. Ma znakomite osiągi, doskonale się prowadzi i świetnie wpasowuje w moje codzienne życie. Prowadzenie FX Vettel Edition to wielka frajda. Urzeka mnie również jego niepowtarzalność. Jestem pewien, że inni posiadacze Infiniti będą mieć takie same odczucia - mówi Vettel.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama