/  /  /  /  / Genewa 2013: Moc nowości spod znaku Infiniti
Infiniti FX

Infiniti FX

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Genewa 2013: Moc nowości spod znaku Infiniti

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnullnull

Więcej modeli, więcej silników i większy wybór dla europejskich kierowców. Ta obietnica Infiniti urzeczywistnia się podczas salonu motoryzacyjnego Genewa 2013, który rozpoczyna się w tym tygodniu.

Wśród modeli mających swoje premiery (światowe bądź europejskie) są samochody z cztero- i sześciocylindrowymi silnikami Diesla, jednostki hybrydowe lub wykorzystujące wyłącznie napęd elektryczny oraz bolid startującego w barwach Infiniti Red Bull Racing mistrza świata F1 Sebastiana Vettela z silnikiem V8 i systemem odzyskiwania energii kinetycznej KERS.

"Jest to najbardziej podporządkowana europejskim gustom gama aut w historii Infiniti. Dobitnie pokazuje ona nasze zaangażowanie w poszerzenie obecności marki w Europie - podkreśla Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd. "Obiecaliśmy nowe modele z wydajnymi i ekologicznymi silnikami i teraz zaczynamy je dostarczać na rynek".

Debiutujący w Genewie Infiniti Q50 jest pierwszym modelem z linii Q przedstawianym w Europie. Całkowicie nowy sedan Q50 należy do segmentu premium D i prezentowany jest na salonie genewskim w dwóch wersjach: Hybrid (napędzanej silnikiem hybrydowym o mocy 364 KM i pojemności 3,5 litra) oraz jako 2.2d z nowym silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra.

Pierwsza w historii Infiniti czterocylindrowa jednostka wysokoprężna może się poszczycić zarówno osiągami (moc 170 KM i moment obrotowy 400 Nm), jak i niską emisją dwutlenku węgla (poniżej 115 g CO2 na kilometr według deklaracji producenta).

Q50 jest najbardziej europejskim ze wszystkich dotąd znanych samochodów Infiniti - podkreśla koncern. Wyróżnia się stylistyką, z charakterystycznymi reflektorami przypominającymi oczy, znanym już podwójnym łukiem grilla chłodnicy, nowatorskimi technologiami (np. układ bezpośredniego sterowania adaptacyjnego) oraz systemem cyfrowym zapewniającym niespotykany dotąd poziom dopasowania panelu sterująco-informacyjnego do potrzeb i preferencji kierowcy.

Pokazywane na stoisku Infiniti w Genewie egzemplarze Q50 występują w nowych, zastrzeżonych tylko dla tego modelu kolorach stali Hagane (stosowanej w produkcji tradycyjnych japońskich mieczy) i prezentują pełną różnorodność elementów wyposażenia, jakie będą dostępne w gamie Q50, opracowywanej zgodnie z oczekiwaniami klientów indywidualnych i flotowych.

Z kolei prezentując samochód koncepcyjny LE Concept, Infiniti zdradza swoją wizję przyszłości motoryzacji i umożliwia jej posmakowanie. Ten pierwszy w pełni elektryczny i oryginalnie wystylizowany samochód marki zapowiada dynamiczny luksus daleko wykraczający poza pojęcie pojazdu elektrycznego, do którego przywykliśmy.

Wersja seryjna Infiniti LE wejść ma do produkcji za niecałe dwa lata.

Stoisko Infiniti na genewskim salonie motoryzacyjnym wzbogaca jeszcze jeden samochód, który nie musi już jednak dowodzić swoich wyjątkowych osiągów. Mowa tu o bolidzie trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, prezentowanym w nowych barwach, które odzwierciedlają ściślejszą współpracę Infiniti i Red Bull Racing.

Infiniti w Genewie prezentuje z dumą nie tylko swoje nowe samochody, ale również wprowadzenie nowego nazewnictwa. Podczas dni prasowych najchętniej kupowany model, czyli FX, jest eksponowany pod szyldem QX70.

To nowe oznakowanie jest odwołaniem do początków Infiniti na świecie, kiedy to 24 lata temu marka wchodziła na rynek z modelem Q45. Od teraz wszystkie modele będą oznaczone literą Q (sedany, coupe i kabriolety) lub literami QX (crossovery).

Z rosnącą, wbrew światowym trendom sprzedażą (i to aż o 17% w 2012 roku) Infiniti kontynuuje swoją ekspansję, otwiera nowe Centra Infiniti i rozszerza swoją obecność w prawie 50 krajach świata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama