/  /  /  /  / Infiniti wprowadzi nowe oznaczenia modeli
Infiniti EX

Infiniti EX

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Infiniti wprowadzi nowe oznaczenia modeli

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnull

Zmiana nazewnictwa modeli to kolejny ważny krok w realizacji planu dalszego rozszerzania obecności Infiniti w motoryzacyjnym segmencie premium. Nowe nazwy będą stosowane dla wszystkich samochodów Infiniti począwszy od roku modelowego 2014.

Pierwszym z modeli oznaczonych literą Q będzie całkowicie nowy sportowy sedan klasy premium (Q50), który zostanie zaprezentowany podczas North American International Auto Show już w styczniu.

Przedrostek Q będzie pierwszym członem nazw sedanów i kabrioletów, zaś QX – modeli typu crossover i SUV. Każdy z nich będzie dodatkowo oznaczony dwucyfrową liczbą wskazującą segment.

Zmianę można uznać za strategiczną, ponieważ odzwierciedla dążenie Infiniti do przejrzystego i spójnego oznaczania modeli w obliczu realizacji ambitnych planów rozwojowych i znacznego rozszerzania gamy modelowej.

Komentując zmianę zasad nazewnictwa, Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company, powiedział: "W ostatnich miesiącach długo rozmawialiśmy o naszej marce z naszymi przedstawicielami, klientami i partnerami biznesowymi. Z tych rozmów zrodziła się potrzeba nowej tożsamości i zwiększenia znajomości poszerzanej gamy modelowej wśród klientów. Aby to osiągnąć, wprowadzamy prosty i spójny układ".

"Po gruntownych badaniach i analizach, doszliśmy do wniosku, że symbol „Q" właściwie oddaje inspirację wykorzystywaną w projektowaniu modeli Infiniti następnej generacji i równocześnie jest poświadczeniem osiągnięć Infiniti nawiązującym do naszego chlubnego dziedzictwa, czyli modelu Q45 − pierwszego flagowego i kultowego Infiniti z 1989 roku".

Nowe nazewnictwo Infiniti będzie wprowadzane w logicznych etapach wynikających z rozszerzania istniejącej oferty produktowej i pojawiania się nowych wersji modelowych.

Plany marki na przyszłość obejmują szereg modeli Infiniti następnej generacji, które będą oznaczane symbolami Q i QX od momentu swoich debiutów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama