/  /  /  / Wsparcie dla aut napędzanych ogniwami paliwowymi
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wsparcie dla aut napędzanych ogniwami paliwowymi

Honda|
null
© Honda
null

Firmy Honda, Toyota, Nissan i Hyundai podpisały porozumienie z organizacjami z krajów skandynawskich, mające na celu zapewnienie wsparcia we wprowadzeniu na rynek w latach 2014-2017 samochodów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV) oraz stacji tankowania wodoru.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Porozumienie to odzwierciedla dążenie Hondy do popularyzacji bezemisyjnych, elektrycznych pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi, wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z zakresu ochrony środowiska.

Honda prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad ogniwami paliwowymi od połowy lat 80-tych i przoduje w branży motoryzacyjnej zarówno w zakresie rozwoju, jak i sprzedaży tej technologii. W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, iż w roku 2015 na rynku zadebiutuje nowy elektryczny pojazd zasilany ogniwami paliwowymi, przeznaczony na rynki w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.

Jak zapowiada producent, nowy samochód będzie wykorzystywał najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przy znaczącym ograniczeniu kosztów.

Podpisane porozumienie jest zachętą do rozpoczęcia dialogu z udziałowcami z sektora publicznego i prywatnego w Norwegii, Szwecji, Islandii i Danii na temat przyspieszenia wprowadzenia na rynek pojazdów FCEV.

Podobne porozumienie, definiujące rok 2015 jako odpowiedni moment do wprowadzenia na rynek takich pojazdów w regionach, w których dostępna jest infrastruktura stacji tankowania wodoru, zostało podpisane w Europie w 2009 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama