/  /  /  / Sierpniowy spadek Hyundai Motor
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sierpniowy spadek Hyundai Motor

null
© Hyundai
null

W sierpniu światowa sprzedaż Hyundai Motor wyniosła nieco ponad 293 900 egzemplarzy. To o 4,6% mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z powyższego na rodzimy rynek południowokoreański przypadło niecałe 36 000 egzemplarzy (-29,9%), natomiast na rynkach zagranicznych zrealizowano sprzedaż łącznie na poziomie prawie 258 000 sztuk (+0,4%).

Co warto podkreślić, jest to pierwszy miesięczny spadek sprzedaży koncernu od ponad trzech lat. Nie bez znaczenia na wyniki spółki były podjęte w lipcu i sierpniu akcje strajkowe, których celem było wywalczenie wyższych wynagrodzeń dla załogi i zmiany systemu pracy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama