/  /  /  / Prezydent Czech w fabryce samochodów
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Prezydent Czech w fabryce samochodów

null
© HMMC
null

Na początku października nowoczesną fabrykę Hyundai Motor Manufacturing Czech w Nosoviach odwiedził sam prezydent tego kraju, Milos Zeman. Wspomniany zakład dostarcza samochody do ponad 50 krajów świata.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podkreśla się, że była to pierwsza wizyta prezydencka w historii czeskiej fabryki Hyundai Motor, a jednocześnie jedno z kilku podobnych wydarzeń, kiedy to tak ważny przedstawiciel państwowy odwiedził którykolwiek z fabryk południowokoreańskiego koncernu na świecie.

Wybudowana kosztem ponad miliarda euro fabryka marki Hyundai w Czechach dostarcza aktualnie na rynek europejski, choć nie tylko, egzemplarze takich modeli jak kompaktowy i30, crossover ix35 oraz miejski van ix20.

W maju bieżącego roku fabrykę Hyundai Motor w Nosovicach opuścił dokładnie milionowy egzemplarz wyprodukowanego tam samochodu. Produkcja seryjna wystartowała 3 listopada 2008 roku.

Przypomnijmy, że jeszcze na etapie szukania miejsca pod planowaną inwestycję motoryzacyjną południowokoreański koncern brał pod uwagę również lokalizację w Polsce.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama