/  /  /  / Nowy sedan Hyundaia w segmencie premium
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy sedan Hyundaia w segmencie premium

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnull

Hyundai Motor Company zaprezentował pierwsze szkice nowego modelu Genesis podczas spotkania z przedstawicielami koreańskich mediów. Samochód zostanie wprowadzony do sprzedaży w Korei jeszcze w tym roku, natomiast na innych kluczowych dla firmy rynkach pojawi się w 2014.

"Luksusowy Genesis, który zadebiutował w 2008 roku, jako pierwszy tylnonapędowy sedan segmentu premium, zaskoczył wszystkich swoją konkurencyjnością i jakością - powiedział Moon Sik Kwon, szef Centrum badawczo-rozwojowego Hyundaia w Korei. "Nowa generacja Genesia odzwierciedla nasze najlepsze praktyki i umiejętności Hyundaia do tworzenia wysokich jakościowo samochodów, dlatego wierzymy, że stanie się on silnym graczem na rynku".

Celem projektu o łącznej wartości ponad 340 mln EUR było stworzenie tylnonapędowego sedana światowej klasy, a efektem jest powstanie po czterech latach obecnego modelu.

Wyróżniający i elegancki design, wiodąca w klasie konstrukcja podwozia, komfort jazdy na poziomie samochodów najlepszych europejskich marek premium, najnowsze systemy bezpieczeństwa i komfort prowadzenia to mocne strony Genesisa.

W każdym detalu samochodu widoczna jest filozofia marki Hyundai, określana jako "Modern Premium". Również dzięki temu Genesis zapewnił sobie najlepszą w swojej klasie konkurencyjność potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w różnych miejscach na całym świecie, w tym także na słynnym torze Nurburgring w Niemczech.

W Polsce od 2011 roku oferowany był tylnonapędowy model Genesis w sportowej wersji coupe. W nadchodzącym roku zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży Genesisa w wersji sedan.  
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama