/  /  /  / Hyundai trzyma kurs
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Hyundai trzyma kurs

null
© Hyundai
null

Według własnych obliczeń marki Hyundai, jej listopadowa sprzedaż na rynku europejskim wyniosła 37 000 samochodów. W porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedzającego dynamika wzrostu wyniosła 2,8%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Narastająco od początku bieżącego roku sprzedaż marki Hyundai w Europie przekroczyła od stycznia łącznie 413 000 egzemplarzy. Przy negatywnym trendzie sprzedażowym dla całego rynku Hyundai osiągnął na tym tle wzrost na poziomie około 10,1%.

Gdzie powstają modele Hyundaia?

Co nie powinno być zaskoczeniem, najchętniej kupowane modele marki Hyundai w Europie pochodzą z produkcji ulokowanej w czeskiej fabryce Hyundai Motor w Nosovicach: Hyundai i30 nowej generacji (na zdjęciu) stanowił w listopadzie prawie 1/4 łącznego wolumenu marki (24%). Na kolejnych pozycjach listy przebojów ulokowały się natomiast takie produkty jak ix35 (20%) oraz i20 (17%).

Sprzedaż Hyundaia i30 przekroczyła 500 000 sztuk

Niedawno informowaliśmy o tym, że skumulowana sprzedaż modelu Hyundai i30 obu generacji przekroczyła już w Europie łącznie poziom 500 000 egzemplarzy.

Na rynku globalnym wolumen sprzedaży Hyundai Motor przekroczył od stycznia poziom 4 milionów egzemplarzy, czyli około 9% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama