/  /  /  / Hyundai drugi w rankingu marek
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Hyundai drugi w rankingu marek

null
© Hyundai
null

W okresie styczeń-wrzesień sprzedaż modeli osobowych marki Hyundai na rynku czeskim wyniosła prawie 11 700 sztuk. To dało koncernowi drugie miejsce w rankingu sprzedawców.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedzającego wolumen sprzedaży Hyundaia zwiększył się po zaokrągleniu o prawie 38%. Udział rynkowy przypadający na tego producenta to aktualnie ponad 8,9%.

Najchętniej kupowanym modelem marki przez czeskich klientów jest Hyundai i30, który w samym tylko wrześniu uzyskał wynik na poziomie 344 sztuk (+130%). Drugie miejsce w rankingu zapewnił sobie natomiast Hyundai ix20, na którego przypadło 257 egzemplarzy (+79%).

Przypomnijmy, że właśnie w Czechach od kilku lat działa nowoczesna fabryka samochodów Hyundai Motor. W Nosovicach powstają egzemplarze takich aut jak wymieniony wyżej Hyundai i30 oraz ix20, a także crossover ix35.

Hyundai awansuje w rankingu 100 Best Global Brands

Samochody wytwarzane w Czechach stanowią aktualnie około 60% łącznej sprzedaży całej marki Hyundai na rynku europejskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama