/  /  /  / Czeska fabryka Hyundai Motor poprawia wynik
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Czeska fabryka Hyundai Motor poprawia wynik

null
© Hyundai
null

W roku ubiegłym czeska fabryka Hyundai Motor wyprodukowała łącznie 303 000 samochodów osobowych. Dla porównania, w roku poprzedzającym dostawy wyniosły około 251 000 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Największy udział w produkcji zakładów miał crossover Hyundai ix35, na którego przypadło w roku ubiegłym ponad 127 000 egzemplarzy (42% całości). Na pozycji drugiej uplasowała się natomiast gama Hyundaia i30 nowej generacji (prawie 120 000 sztuk; udział rzędu 39,4%).

Co warto podkreślić, udział modeli Hyundai Motor produkcji czeskiej w łącznej sprzedaży marki na tym rynku wyniósł w ubiegłym roku prawie 77%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama