/  /  /  /  / Nowy Hyundai Solaris idzie jak burza
Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena131 300 zł - 261 200 zł (aktualizacja: 2017-06-21)
Emisja CO2149 g/km - 184 g/km
Żużycie paliwa5,7 L/100km - 7,0 L/100km
 

Nowy Hyundai Solaris idzie jak burza

null
© Hyundai
nullnull

Nieoferowany na polskim rynku model Hyundai Solaris przekroczył właśnie granicę 120 000 sprzedanych egzemplarzy. Samochód zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu popularności wśród klientów w Rosji.

Należący do segmentu B model Hyundai Solaris sprzedał się dotychczas na rynku rosyjskim w liczbie ponad 120 000 egzemplarzy. Samochód zadebiutował na początku ubiegłego roku, a miejscem jego produkcji są niedawno oddane do użytku zakłady Hyundai Motor koło Petersburga.

W zestawieniu najchętniej kupowanych modeli rynku rosyjskim w okresie styczeń-luty bieżącego roku Hyundai Solaris jest na wysokim, trzecim miejscu, nieznacznie ustępując miejsca tylko dwóm modelom rodzimej marki Łada. W podsumowaniu wyników za sam luty Solaris był nawet drugi.

Potwierdzeniem dużej popularności modelu Solaris są wyniki niedawno ogłoszonego plebiscytu o tytuł Samochodu Roku 2012 w Rosji. Reprezentant marki Hyundai głosami szerokiej publiczności zajął pierwsze miejsce w kategorii "debiut rynkowy" oraz jako najlepsze auto segmentu B.

Hyundai Solaris to opracowana specjalnie na rynek rosyjski wersja modelu Accent nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama