/  /  /  /  / Hyundai Santa Fe najbezpieczniejszy w swojej klasie według Euro NCAP
Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena131 300 zł - 261 200 zł (aktualizacja: 2017-06-21)
Emisja CO2149 g/km - 184 g/km
Żużycie paliwa5,7 L/100km - 7,0 L/100km
 

Hyundai Santa Fe najbezpieczniejszy w swojej klasie według Euro NCAP

Hyundai|
null
© Hyundai
null

Hyundai Santa Fe nowej generacji został uznany za najbezpieczniejszy samochód swojego segmentu w 2012 roku według Euro NCAP. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni Santa Fe jednym z najbezpieczniejszych pojazdów dotychczas testowanych przez tę niezależną organizację.

Jednocześnie Santa Fe został liderem bezpieczeństwa w segmencie duży SUV 4x4, wyprzedzając takie modele jak Mercedes Klasy M oraz Range Rover.

Spośród 36 testowanych w 2012 roku modeli osiem otrzymało rekomendację Euro NCAP ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. W zakresie ochrony dorosłych pasażerów Hyundai uzyskał 96% z maksymalną liczbą punktów w teście bocznym. W zakresie ochrony przewożonych dzieci Santa Fe osiągnął notę 89%, a w kategorii systemów bezpieczeństwa wspierających pracę kierowcy notę 86% (m.in. dzięki wyposażeniu auta w system stabilizacji pojazdu).

Zastosowanie w Santa Fe aktywnego systemu ochrony pieszych jest kolejnym dowodem na najwyższą dbałość Hyundaia o bezpieczeństwo na drogach. W razie zderzenia z pieszym system zostaje aktywowany, zmniejszając ryzyko poważnych obrażeń. W kategorii ochrony pieszego Hyundai uzyskał wynik na poziomie 71%, czym znacznie wyprzedził swoich konkurentów, dla których średnia wyniosła 63%.

Zobacz nowości modelowe marki Hyundai na rok 2013

Nowy Hyundai Santa Fe to kolejny model z gamy marki, który uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek w rygorystycznych testach Euro NCAP obok nowego i20, ix20, ix35, i40, Velostera oraz kompaktowego i30.

Model Santa Fe oferowany jest w całej Europie z programem 5-letniej potrójnej gwarancji, na który składają się: 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej oraz 5 lat assistance.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama