/  /  / ix20
Hyundai ix20

Hyundai ix20

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena46 700 zł - 82 000 zł (aktualizacja: 2017-04-10)
Emisja CO2110 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 6,5 L/100km
 
Hyundai ix20
© IBRM Samar
Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20Hyundai ix20
Hyundai ix20 to jeden z dwóch, obok modelu i20, przedstawicieli koreańskiej marki w segmencie B- samochodów małych. Zaprezentowany w 2010 roku, na paryskim salonie samochodowym pojazd mierzy 4100mm długości przy rozstawie osi równym 2615mm, 1600mm wysokości oraz 1765mm szerokości. Jego produkcja zlokalizowana jest w czeskich Noszovicach.

Zgodnie z polityką koncernu Hyundai, auta sprzedawane pod tą marką stanowią bardziej eleganckie wcielenie aut sprzedawanych pod marką KIA, która adresowana jest do młodych, aktywnych osób. Nie inaczej jest w przypadku ix20, który wykorzystuje stylistykę nadwozia nazwaną Fluid Sculpture, zdecydowanie łagodniejszą niż w przypadku bliźniaczego modelu Venga spod znaku KIA. Już patrząc na przód auta przekonujemy się, iż kształty małego Hyundaia rzeczywiście są bardzo płynne i delikatne, choć zdecydowane. Ciekawie zaprojektowane reflektory znalazły się dużo niżej oraz bliżej osi pojazdu, niż te w Vendze. Z boku ix20 to typowy, jednobryłowy pojazd segmentu B, choć i z tej perspektywy, podobnie jak bardziej „młodzieżowemu” bliźniakowi, jego sylwetce nie można odmówić wdzięku. Jest to zasługą wyraźnie wznoszącej się ku tyłowi linii okien oraz przetłoczeń w dolnej części karoserii. Tylne, dość niskie lecz szerokie lampy przywodzą na myśl większe modele marki. Dzięki jednobryłowej karoserii wnętrze jest bardzo przestronne, biorąc pod uwagę gabaryty auta. W najlżejszej konfiguracji, z manualną skrzynia biegów oraz benzynowym silnikiem o pojemności 1,4litra auto waży 1178kg.

Hyundai ix20 posiada bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. Na jego pokładziemy już w podstawowych wersjach znajdziemy taki elementy jak czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera (z możliwością dezaktywacji), boczne poduszki z przodu oraz kurtyny powietrzne dla pasażerów pierwszego i drugiego rzędu siedzeń, a także aktywne zagłówki oraz system ISOFIX. Ponadto w standardzie auto wyposażone zostało w system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD oraz asystentem hamowania BAS. W testach zderzeniowych organizacji EuroNCAP Hyundai ix20 otrzymał maksymalną ilość 5 gwiazdek.  

Do głównych konkurentów Hyundaia ix20 należą takie pojazdy jak Suzuki Swift, Opel Meriva, Fiat Punto Actual, Skoda Fabia, czy Dacia Sandero oraz bliźniacza Kia Venga.
 

ix20 najczęściej porównywany z

Citroen C3 Picasso
Citroen C3 Picasso
Fiat 500L
Fiat 500L
Ford B-Max
Ford B-Max
Hyundai i30
Hyundai i30
Kia Venga
Kia Venga
Opel Meriva
Opel Meriva
Suzuki Swift
Suzuki Swift
Reklama