/  /  /  /  / Europa: Sprzedaż Hyundaia i30 przekroczyła 500 000 sztuk
Hyundai i30

Hyundai i30 II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Europa: Sprzedaż Hyundaia i30 przekroczyła 500 000 sztuk

Hyundai|
null
© Hyundai
null

Na rynku europejskim sprzedano już łącznie ponad 500 000 egzemplarzy należących do gamy kompaktowego modelu Hyundai i30. To aktualnie najpopularniejszy produkt marki Hyundai na Starym Kontynencie.

Nowy Hyundai i30, dostępny w wersji nadwoziowej jako pięciodrzwiowy hatchback, kombi, a od teraz również jako sportowy hatchback 3-drzwiowy, powstaje w nowoczesnej fabryce Hyundai Motor w czeskich Nosovicach.

Przed oddaniem do użytku czeskiej fabryki i30 trafiał na rynek europejski z Korei Południowej. Czeska fabryka Hyundai Motor rozpoczęła produkcję seryjną samochodów w pierwszym kwartale 2008 roku.

Gdzie powstają modele Hyundaia?

Debiutujący podczas wystawy motoryzacyjnej Genewa 2007, Hyundai i30 był zapowiedzią nowej jakości w ofercie południowokoreańskiej marki. To właśnie ten model klasy kompaktowej był też pierwszym, który otrzymał nazewnictwo zgodne z nową nomenklaturą azjatyckiego koncernu.

Na koniec ciekawostka: otóż globalna sprzedaż kompaktowego Hyundaia i30, a więc razem z Europą, osiągnęła już poziom miliona sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama