/  /  /  /  / Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej już w polskich salonach
Hyundai i20

Hyundai i20

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej już w polskich salonach

HMP|
null
© Hyundai
nullnullnull

Firma Hyundai wprowadziła do sprzedaży 3-drzwiową wersję modelu i30 nowej generacji. W zależności od rodzaju silnika i pakietu wyposażenia cena samochodu wynosi od 49 900 zł do 86 400 zł.

Według prognoz rynkowych, w latach 2013-2015 w Europie nastąpi stabilizacja segmentu samochodów segmentu C. Według ekspertów ich roczna sprzedaż utrzyma się na poziomie około 2-2,5 mln sztuk. Hyundai stale obserwuje rynek, dlatego odpowiadając na rosnące wymagania kierowców zdecydował się poszerzyć swoją ofertę w tej klasie.

"Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży modelu i30 w wersji 3-drzwiowej uzupełniliśmy naszą ofertę samochodów segmentu C. Ma on taką samą pojemność i zapewnia podobny komfort jazdy jak standardowy i30, ale jest tańszy niż wersja 5-drzwiowa. Dzięki temu również polscy kierowcy mają możliwość wybrania najlepszej dla siebie wersji samochodu - zapewnia Marcin Okrój, dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland.

Nowy model różni się od standardowego i30 bardziej dynamiczną stylistyką: taki wygląd podkreślają boczne przetłoczenia oraz horyzontalnie umieszczone światła przeciwmgielne.

Wśród elementów bogatego wyposażenia samochodu, jakie mogą znaleźć się w i30, warto zwrócić uwagę na podgrzewaną kierownicę (ciekawe rozwiązanie na polskie warunki pogodowe) czy wygodny system uruchamiania samochodu w mieście start-stop. Zamontowane w samochodzie światła do jazdy dziennej LED poprawiają widoczność i pozwalają ograniczyć zużycie paliwa.

Nowy model jest dostępny w wersji z 15-calowymi kołami stalowymi lub 16-calowymi aluminiowymi felgami, a klienci mają do wyboru 6 zróżnicowanych pod względem ich oczekiwań pakietów wyposażenia.

Samochód, tak jak wszystkie nowe modele Hyundai, jest objęty programem 5-letniej potrójnej gwarancji, który obejmuje: 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat assistance oraz 5 lat kontroli technicznej.

Nowy 3-drzwiowy Hyundai i30 jest dostępny z sześcioma silnikami do wyboru: są to benzynowe 1.4 MPI o mocy 100 KM, 1.6 MPI o mocy 120 KM oraz 1.6 GDI o mocy 135 KM, a także konstrukcje wysokoprężne 1.4 CRDi o mocy 90 KM, 1.6 CRDi o mocy 110 KM oraz 1.6 CRDi o mocy 128 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama